Brexit musi być przed 23 maja – Minister Sprawa Zagranicznych Hunt

Brexit musi być przed 23 maja – Minister Sprawa Zagranicznych Hunt

 

 

Rząd musi opuścić UE do 23 maja, aby uniknąć konieczności udziału w wyborach europejskich, powiedział Jeremy Hunt.

Sekretarz spraw zagranicznych powiedział, że brytyjczycy uznają za „ogromnie rozczarowujące”, że zostaną poproszeni na wybory do Europarlamentu

Zapytany, czy może to być katastrofa dla Partii torysów, powiedział BBC:

„Jeśli chodzi o głosowanie, z pewnością wygląda tak”.

W ubiegłym tygodniu UE uzgodniła nowy termin Brexit na 31 października.

Rozmowy między rządem a Partią Pracy będą kontynuowane w okresie przerwy parlamentarnej w Wielkanocy w nadziei na znalezienie porozumienia, które będzie do przyjęcia dla posłów.

Przemawiając podczas wizyty w Japonii, Hunt powiedział, że rozmowy z Partią Pracy były „bardziej konstruktywne niż sądzili ludzie”, ale „nie wiemy, czy przyniosą Brexit”.

Jeśli rozmowy z Partią Pracy nie dadzą Brexitu przed 23 maja, zasugerował, że rząd może „znaleźć sposób na odbudowę koalicji konserwatywnej DUP”, która była pod presją Brexitu.

Ale odmówili poparcia porozumienia w sprawie wycofania się premiera May z powodu obaw związanych z kontrowersyjnym irlandzkim mechanizmem ochronnym, którego celem jest uniknięcie twardej granicy na wyspie Irlandii.

Sekretarz spraw zagranicznych powiedział, że Japonia pozostanie bliskim partnerem gospodarczym, niezależnie od tego, co stało się z Brexitem

Pan Hunt powiedział w dzisiejszym programie BBC Radio 4, że kontynuacja „paraliżu” Brexitu będzie „wysoce szkodliwa” dla globalnej pozycji Wielkiej Brytanii, a międzynarodowi partnerzy handlowi „obawiają się, że zostaniemy zanurzeni w błocie niezdecydowania Brexitu”.

Podczas gdy Japonia i inni główni zagraniczni inwestorzy chcieli, aby Wielka Brytania „podjęła decyzję” o Brexicie, zasugerował, że będą nadal wierzyć w Wielką Brytanię.

Hunt powiedział że Japonia chcechronić swoje stosunki handlowe z Wielką Brytanią, ale myślę, że chcą też rozmawiać z nami o innych sprawach”.

Pierwszego dnia podróży do Japonii Hunt spotkał się z premierem kraju Shinzo Abe i innymi przywódcami politycznymi.

Minister Spraw Zagranicznych Hunt w Japonii.

Jeremy Hunt meets Japanese prime minister Shinzo Abe

Konrad W

 

 

15 kwietnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *