BREXIT, Francja uderza UK. Umowa z Irlandią, kolejki dla brytyjskich ciężarówek

BREXIT, Francja uderza UK. Umowa z Irlandią, kolejki dla brytyjskich ciężarówek

 

Francja podpisuje umowę z Irlandią o opuszczeniu brytyjskich ciężarówek w kolejce Calais.

FRANCJA wyraziła zgodę na przyspieszanie irlandzkich ciężarówek przez Calais w ramach umowy, która mogłaby zmusić brytyjskich kierowców ciężarówek do zmagania się z wyczerpującymi kolejkami trwającymi wiele godzin.

Paryż zawarł porozumienie z Republiką Irlandii, aby przyspieszyć swoje handlowe kierowców przekraczających Kanał z Dover do francuskiego portu.

Porozumienie zostało podpisane między ministrem spraw zagranicznych Irlandii Simon Coveney i jego francuskim odpowiednikiem Jean-Yves Le Drian w środę.

Pan Coveney powiedział: „Przeprowadziliśmy dość szczegółowe dyskusje dotyczące różnicowania irlandzkich ciężarówek od brytyjskich ciężarówek. W odpowiednich okolicznościach irlandzkie ciężarówki nie będą musiały być poddawane inspekcji, podczas gdy brytyjskie ciężarówki mogą wymagać inspekcji. ”

UMOWA rozzłościła firmy transportowe w Wielkiej Brytanii, które wysunęły UE za oczywistą próbę ukarania i upokorzenia Wielkiej Brytanii za Brexit.

Richard Burnett, szef Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych, powiedział: „Wydaje mi się to całkowicie niepraktyczne i jest pełne potencjalnych wad.

Dover MP Charlie Elphicke dodał: „To żebrak wierzy, że Irlandczycy uważają, że mogą mieć specjalny dostęp przez Dover tylko dlatego, że Francuzi tak mówią.”

Były pierwszy minister Irlandii Północnej lord Trimble również wszedł w szeregi i oskarżył irlandzki rząd o wykorzystanie negocjacji z Brexitem jako dźwigni do podważenia Porozumienia Wielkopiątkowego.

Nowa propozycja zakłada, że ​​Wielka Brytania jako całość wejdzie do unii celnej „bez kości” z UE do czasu wynegocjowania przyszłej umowy handlowej.

Nadal jednak Irlandia Północna spętała się z przepisami i regulacjami unijnymi, tworząc przepaść na Morzu Irlandzkim, której od tamtej pory pani May próbowała uniknąć.

Tymczasem zarówno Premier UK, jak i główny negocjator UE, Michel Barnier, zaprzeczyli umowie w sprawie usług finansowych, co zostało uzgodnione i od razu funt spadł o jeden procent z powodu tej plotki.

Wniosek zly dla Brytyjczyków, gdyz cena transportu wzrosnie jak i moga psuc sie towary w lecie.

Konrad W.

2 listopada 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *