Brexit doprowadzi do wzrostu uprowadzeń dzieci po rozwodach

Brexit doprowadzi do wzrostu uprowadzeń dzieci po rozwodach

 

Firma prawnicza ……………. dostała wiele zapytań od rodziców,czy łatwiej będzie „uprowadzić ” dziecko za granicę.

Pan K, z firmy prawniczej …………. powiedział, że ​​firma zauważyła wzrost pytań od rodziców w których boją się, że ich dzieci nie będą wracać do domu z zagranicznych wizyt ze strony ich współmałżonka.

Brexit będzie miał wpływ na życie rodzinne, w którym jeden lub oboje rodzice pochodzą z UE

Problem jednak robi się kiedy jeden z rodziców ma rozwód lub zamierza wsiąść i nie wróci z dzieckiem po Brexit czy będzie miał większą możliwość zostania z dzieckiem w kraju Unijnym. Są też problemy kiedyś rodzić jest Brytyjczykiem a drugi osobą z Unii Europejskiej.

Dlatego też kancelaria dostała zapytania co wtedy czy zaufać i pozwolić na wyjazd dziecku z partnerem czy odwrotnie do krajów Unijnych. Czy w przypadku braku powrotu będzie opieka prawna taka aby dziecko wróciło.

Działa to też w drugą stronę czy Brexit będzie miał wpływ na kontakt w drugą stronę jeśli jedna osoba po rozwodzie dostanie pozwolenie na pobyt a druga nie na terenie Wielkiej Brytanii jak z wizytami i spotkaniami z dzieci.
Rodzice boją się że może dojść do tak zwanych uprowadzeń dzieci choć po prostu będzie na to zezwalało w jakiś sensie prawo.Zapytania prawdopodobnie wzrosną w miarę zbliżania się do 2019 r.

Niestety nikt nie wie jak to będzie działać ale rodzice w różnych związkach boją się że będą mieli utrudnione widzenie dorastających dzieci.

Konrad W

photo/bbc

 

24 lipca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka