Brexit daje wielki zarobek dla UK, czekamy na inne kraje.

 

Brexit daje wielki zarobek dla UK, czekamy na inne kraje.

 

Wielka Brytania podeszła do negocjacji Brexitu „jako suplikanta”, mimo że była w znacznie silniejszej pozycji niż Unia Europejska, twierdzono dziś. Brytyjscy negocjatorzy przyjęli niewłaściwą strategię na początku rozmów Brexit, ponieważ rząd nie przedstawić możliwość powrócenia do zasad Światowej Organizacji Handlu (WTO), powiedział ekspert międzynarodowego prawa gospodarczego.

David Collins, profesor Międzynarodowego Prawa Gospodarczego w City University w Londynie, powiedział :

„Rząd zniszczył swoją pozycję negocjacyjną, zdając się wykluczać opcję WTO i sprawiając wrażenie, że z desperacją chce w ogóle kupić umowę handlową z UE. „

Dodał, że Wielka Brytania siedziała przy stole negocjacyjnym jako „suplikant, a co gorsza, zranione zwierzę”.

 

Zamiast tego rząd powinien zacząć od początku przygotowywać ustalenia dotyczące opcji WTO bez porozumienia, ponieważ zapewniłoby to alternatywę dla umowy z UE. Ale teraz Downing Street zainicjował ten proces, pan Collins powiedział, że kraj znajduje się w dużo korzystniejszej pozycji.

Dodał: „Dzięki opcji WTO jako całkowicie akceptowalnej, wykonalnej alternatywy dla umowy handlowej, Wielka Brytania naprawdę jest w stanie odejść.

„I to jest dobre miejsce.”

Profesor uważa, że ​​zasady WTO są więcej niż realnym zyskiem, ponieważ przedstawia wiele korzyści dla Wielkiej Brytanii.

Powiedział: „To UE musi się bardziej obawiać z tych negocjacji, denerwując się tym, że na progu znajduje się duża, wyzwolona, ​​prokonkurencyjna gospodarka.

„Brytyjski Departament Handlu Międzynarodowego już rozpoczął rozmowy z kilkoma krajami, z którymi UE nie zawarła umów handlowych, w szczególności USA.

„Ponieważ 90 procent światowego wzrostu PKB w nadchodzących dziesięcioleciach powinno znajdować się poza UE, ma sens, że Wielka Brytania wyjdzie poza ten region, który obecnie stanowi mniej niż połowę całkowitego handlu.”

Powiedział, że Wielka Brytania niewiele może stracić z opuszczenia jednolitego rynku, ponieważ WTO uchroni Wielką Brytanię przed możliwą wojną handlową z UE.

„Dyskryminacja zagranicznych produktów poprzez różnego rodzaju regulacje wewnętrzne jest zabroniona  w WTO dlatego handel i zysk eksploduje po Brexit.

Wielka Brytania została już przyjęta w ramach WTO przez Roberto Azevedo, dyrektora generalnego WTO.

Mówiąc o Wielkiej Brytanii po Brexicie, powiedział:

„Po Brexit, Wielka Brytania będzie bardziej elastyczna w swoim podejściu i szybciej reagować w ramach WTO, ponieważ nie trzeba koordynować ze wszystkimi pozostałymi członkami UE. Handel, produkcja ruszy na cały świat „. 

Konrad W

 

21 sierpnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *