Brexit gotowy. Dość wysyłania kasy do UE i benefitów dla emigrantów.

Brexit Brytanii jest gotowy. Dość wysyłania kasy dla UE i benefitów dla emigrantów z UE. Czas na nowa Brytanie. 

 

Wielka Brytania jest gotowa na światowy handel –  Londyn i Premier May przygotowuje się do NO DEAL z UE.

Wielka Brytania  podjęła ważny krok w kierunku uniezależnienia się od UE, formalnie rozprowadzając dane taryfowe w Światowej Organizacji Handlu (WTO). Ten ruch oznacza, że ​​Wielka Brytania jest gotowa na handel światowy, w którym Wielka Brytania opiera się na przepisach międzynarodowych i  może zawierać umowy o wolnym handlu na całym świecie, a także ustanawiać własne regulacje.

Jest to sygnał dla Unii Europejskiej, że Wielka Brytania nie będzie nękana i jest gotowa, nawet jeśli uparci negocjatorzy w Brukseli pod przewodnictwem Michela Barniera odmówią uczciwej transakcji.

Oficjalna informacja o przepisach WTO jest taka, że ​​Theresa May zapewniła wyborców, że Wielka Brytania będzie gotowa na brak porozumienia z UE.

W rozmowie z Channel 5 zapytano ją o przerażające historie, że Wielka Brytania musi przygotować zapas leków i zapasów krwi.

Zapewniając to, powiedziała: „Cóż, nie martwiąc się o przygotowania, które robimy, powiedzialabym, że ludzie powinni mieć pewność i pocieszenie z faktu, że rząd mówi, że jesteśmy w negocjacjach, pracując dla dobra.

„Wierzę, że możemy uzyskać dobrą ofertę. Ale tak naprawdę to prawda, ponieważ Mówi my, gdyz nie wiemy, jaki będzie wynik, myślimy, że to będzie dobre, pracujemy na dobre, ale przygotujmy się na każdą ewentualność. „

W dalszej części wywiadu powiedziała: „Słuchaj, nie chodzi tylko o gromadzenie tej koncepcji, o to, co to jest, jest zapewnienie, że będziemy mogli nadal robić rzeczy, które są niezbędne, gdy opuścimy UE. , jeśli odejdziemy bez umowy. Teraz myślę, że ludzie powinni mieć pewność, że to rząd, który mówi, że wiecie, za co odpowiadamy, że będziemy rozsądni, ale kiedy to robimy, idziemy pracować na naprawdę dobrą umowę, która leży w interesie ludzi mieszkających w Wielkiej Brytanii.

„Zobowiązała się również do zapewnienia, że ​​swobodny przeplyw ludzi z UE do UK zakończy sie. 

Powiedziała: „Koniec swobodnego przemieszczania SIĘ zakonczy sie. Bedziemy mieli możliwość ustalenia swoich zasad dla osób przybywających tutaj z UE. Tak jak robimy to dla osób spoza UE.

„Zakonczymy wysylke ogromnych ilości pieniędzy do UE, a już powiedzieliśmy, że wydamy część tych pieniędzy na naszą krajową służbę zdrowia. Zakończymy takze  jurysdykcje sądu europejskiego tutaj w Wielkiej Brytanii. „

W czwartek na Royal Welsh Show obiecała również zachowanie najwyższych standardów w zakresie zwierząt. PREMIER  powiedziala: „Ten rząd jest zaangażowany we wspieranie pół miliona ludzi pracujących w rolnictwie i rozwijających nasz wiodący światowy sektor żywności i napojów, który dostarcza ponad 100 miliardów funtów brytyjskiej gospodarce. Ale musimy również chronić środowisko hodowlane dla przyszłych pokoleń.

„Opuszczenie UE stwarza nam wyjątkową okazję do przekształcenia naszej polityki żywnościowej, rolnej i środowiskowej, abyśmy mogli mieć zdrowy i dostatni przemysł rolniczy, który będzie odpowiedni dla przyszłości i pomoże nam opuścić środowisko w lepszym miejscu, niż znaleźliśmy go.”

Harmonogram taryf został ogłoszony przez Juliana Braithwaite’a, stałego przedstawiciela Wielkiej Brytanii w WTO w Genewie. Napisał: „Zachwycony brytyjski harmonogram towarów WTO jest obecnie formalnie rozprowadzany wśród wszystkich członków WTO w celu certyfikacji. Ma on na celu odtworzenie koncesji i zobowiązań mających zastosowanie do Zjednoczonego Królestwa w ramach obecnej UE. Ważny kamień milowy w przygotowaniach do naszego wyjazdu z UE. „

Akcja jest częścią Wielkiej Brytanii, która ponownie zasiada w WTO, gdy opuszcza UE.

Obecnie Wielka Brytania nie jest członkiem niezależnym, ponieważ Komisja Europejska reprezentuje wszystkich członków UE w organie, który określa zasady międzynarodowe. Aby Zjednoczone Królestwo zgodziło się na zawarcie nowych umów o wolnym handlu z UE lub innymi krajami po Brexit, musi odzyskać swoją siedzibę. David Campbell Bannerman z Tory, który jest ekspertem ds. Handlu i zasiada w komisji handlu w Parlamencie Europejskim, powiedział: „Jest to bardzo pożądany i znaczący krok.

„Pokazuje, że Wielka Brytania jest gotowa na wszystkie wyniki, w tym na transakcję World Trade, a co ważniejsze, będzie ponownie niezależną siłą handlową. „To niedorzeczne, że kraj, który wynalazł nowoczesny handel międzynarodowy, nie ma obecnie siedziby w WTO”.

27 lipca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka