Brexit Brytania,ulga podatkowa 2 milionów funtów dla firm. Tusk na łopatkach.

Brexit Brytania,ulga podatkowa 2 milionów funtów dla firm. Tusk na łopatkach.

 

Budżet 2018: Wielka Brytania otwiera drzwi do Trumpa z bramkami elektronicznymi dla USA i wybranych krajów

Dzisiaj Minister Finansów przedstawił  nowy budżet gdzie planuje otworzyć bramy e-paszportowe dla gości ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i wielu innych krajów, ponieważ Wielka Brytania planuje Brexit Britain.

Chancellor Philip Hammond ogłosił plany ułatwienia podróżnym z USA, Japonii i wiele innych państw w budżecie, aby pomóc „wysłać głośno i wyraźnie do reszty świata, że ​​Wielka Brytania jest otwarta dla biznesu” przed opuszczeniem Unii Europejskiej w marcu przyszłego roku.

„Po tej stronie domu zawsze będziemy wspierać przedsiębiorstwo i gospodarkę rynkową, które stanowią jego podstawę, ponieważ wiemy, że jest to jedyny sposób na zapewnienie wysokiej wydajności wysokiej wydajności w przyszłości.

„Gdy sfinalizujemy nasze odejście z UE i zawieramy umowę, która zabezpiecza przyszły handel Wielkiej Brytanii, musimy uwolnić inwestycje, które będą napędzać nasz przyszły dobrobyt”.

Hammond ujawnił szereg programów mających na celu „stymulowanie brytyjskich inwestycji i wysyłanie głośnej i jasnej wiadomości do reszty świata, że ​​Wielka Brytania jest otwarta dla biznesu”.

Obejmują one wzrost rocznych ulg inwestycyjnych z 200 000 funtów do 1 miliona funtów na dwa lata. , zapewnią ukierunkowaną ulgę dla przedsiębiorstw posiadających bogatą ofertę IP oraz stałe ulgi podatkowe dla nowych budynków i budynków niemieszkalnych.

Bramki e-paszportowe „na lotniskach Heathrow i innych lotniskach” przyjmą podróżnych z USA, Kanady, Nowej Zelandii, Australii i Japonii. Obecnie tylko akceptują obywateli z Unii Europejskiej.

Kolejne 200 milionów dolarów zostało również zarezerwowane dla British Business Bank, aby w razie potrzeby zastąpić dostęp do Europejskiego Funduszu.

Jesienny budżet pana Hammonda jest jego ostatnim, zanim Wielka Brytania opuści Unię Europejską 29 marca 2019 r.

Hammond powiedział: „Prawdziwym motorem wzrostu jest przedsiębiorczość.

Ponadto przeznacza a z 420 milionów funtów na naprawę dziur w Wielkiej Brytanii …

PHILIP Hammond obiecał dodatkową gotówkę dla NHS, Ministerstwa Obrony i policji antyterrorystycznej w swoim budżecie na 2018 r., oprócz wcześniejszego niż planowano obniżenia podatku dochodowego dla 32 milionów Brytyjczyków. Kanclerz przyrzekł „uderzyć w nowym kierunku” i użyć „buforów fiskalnych”, aby pobudzić gospodarkę w przypadku twardego Brexitu, ponieważ ujawnił, że ujawni plan B, jeśli Wielka Brytania wypadnie z UE bez porozumienia, w przeddzień jego budżetu na 2018 rok

Powiedział: „Jeśli gospodarka w wyniku braku transakcji Brexit, a nawet z powodu czegoś innego, czego nie przewidzieliśmy, potrzebuje wsparcia w nadchodzących miesiącach i latach, mam zdolność do zapewnienia tego wsparcia.”

Jego uwagi zostały powtórzone przez rzecznika pani May, który obiecał „ekonomiczną interwencję” w przypadku braku Brexitu. Urzędnik Downing Street powiedział: „Kanclerz wielokrotnie mówił o utrzymywaniu tego, co określiłby jako” siłę ognia fiskalnego ” „które będzie mógł wykorzystać w przypadku scenariusza braku umowy”.

Philip Hammond nalegał, że nie był to wynik, jakiego się spodziewał, i był przekonany, że w przededniu jego przemówienia dojdzie do porozumienia z Brukselą, które ma być jego ostatecznym budżetem, zanim Wielka Brytania opuści UE. Powiedział:

„Kiedy dostaniemy dobry interes z Unii Europejskiej i płynne wyjście z UE, będziemy mogli pokazać Brytyjczykom, że owoce ich ciężkiej pracy są przyniosą wielki zysk dla kraju i dla nich.

Pan poseł Hammond musi także zmierzyć się z ostrym planem podwyższenia poziomu ubezpieczeń społecznych dla tysięcy osób samozatrudnionych. Jest nastawiony negatywnie na ludzi, którzy zakładają prywatne firmy, co pozwala im uniknąć płacenia składek na ubezpieczenie społeczne,  Ministerstwo Skarbu przewiduje, że do 2023 roku może brakować do 1,2 miliarda funtów rocznie w płatnościach podatkowych w wyniku płacenia podatków przez ludzi, jak gdyby byli oni samozatrudnieni dlatego będa płacić składki podobne jak osoby zatrudnione.

Wniosek:

Czy Wielka Brytania będzie miała sól zamiast ciastko gdy wyjdzie z UE jak mówił Donald Tusk chyba nie , wyjdzie z umową handlową w jaką wierzy pani May i pokaze coś nowego w Europie co zapragnie każdy kraj należący do Unii Europejskiej. Zwolnienia do 2 milionów funtów dla firm mają przyciągać firmy do Wielkiej Brytanii które będą mogły tutaj produkowac i sprzedawac na cały świat i do Unii Europejskiej.

Masz firme w Polsce czy gdzie indziej dawaj do UK , wielka ulga i dostep do rynków całego świata jak i Unii Europejskiej.

Czy spełnią sie słowa naszego „mandaryna ” w Brukseli ? –  worto zwrócić uwagę jak tam cieszą się w oddali ludzie jak przemawia, niedługo zapragną mieć taki kraj gdy tylko opuści UE.

 

 

Konrad W

 

29 października 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *