Brexit bez umowy to około 50 tyś. Polaków opuści Irlandię do Polski

Brexit bez umowy to około 50 tyś. Polaków opuści Irlandię do Polski

 

Brexit coraz bliżej i coraz bliżej czuć Brexit bez umowy gdyz Bruksela nie może pozwolić Wielkiej Brytanii na umowe o wolnym handlu z jednoczesną mozliwością kupna towarów bez ceł z innych częśći świata.

Brytania będzie mogła np. Tesco kupić albo wyprodukowac tani makaron w Bangladeszu i swoimi sklepami sprzedać w UE niszczać zarobek dla Aldii i Lidla.

Dlatego Bruksela będzie próbowała aby jednak przez zmiane Rządu którego Premier May jest bardzo słaba i rozpisanie nowych wyborów przedłuzy okres oczekiwania na Brexit z mozliwościa że Partia Pracy wygra za 3 lata gdy będa wybory.

Ale opcja bez umowy BREXIT jest na stole a to oznacza że – Irlandia straci na handlu czyli zmniejszenie zamowień spowoduje zwolnienia.

Obecnie przez niski podatek korporacyjny dla firm który wynosi 12.5 % wiele firm jak Ryanair, Google, Facebook i inne handlu miedzynarodwego mają siedziby w Dublinie i sprzedają towary lub dają usługi na wyspach , gdy przyjda cła albo będa płacić cła albo przenosić będa swoje firmy na wyspy czyli będa miały firmy w Dublinie a drugą w Anglii ale wtedy tutaj zapłacą podatek .

 

Polacy sa największą grupą emigracyjną w Irlandii.

Przewiduje się że spadek sprzedaży spowoduje że około 50 000 lub więcej Polaków będzie musiało opuścić Irlandię albo wróca do Polski albo do Niemiec gdyż w UK będa musieli starać się dostać pozwolenie o pracę i będzie to tylko roczna wiza bez benefitów dla dzieci. W Norwegi Polaków wielu w Holandii cóż zostaje powrót do Polski ale chyba się Rząd w Polsce ucieszy gdyż brakuje ludzi do roboty.

Poprostu Brexit zwinię częśc zamówień dla firm z UK, budzet będzie tracił kasę z podatków firm nie będzie kasy na zasiłki dla emigrantów z UE i z Polski.

Konrad W

 

 

24 lutego 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *