BREXIT bez umowy, praca dla osób z poza UE. Operacja Yellowhammer

BREXIT bez umowy. Operacja Yellowhammer praca dla osób z poza unii

 

Tajne dokumenty ujawniają „Operacja Yellowhammer”.

Dokument przedstawiający plany skarbowe dotyczące Brexitu bez transakcji pojawił się po tym, jak został uchwycony w aparatem fotograficznym i przeniesiony na spotkanie w Whitehall.

Dokument ujawnia, że urzędnicy przeprowadzili dyskusje na wysokim szczeblu, aby opracować plan awaryjny w przypadku opuszczenia przez Wielką Brytanię UE bez umowy w marcu.

Departament kanclerza Philipa Hammonda nazwał program planowania awaryjnego „Operacja Yellowhammer”.

Dokument ostrzega departamenty rządowe, że będą musiały dokonać cięć, aby przygotować się na Brexit bez umowy, mówiąc: „Ich pierwszym powołaniem powinna być wewnętrzna zmiana priorytetów”.

Był on noszony w przezroczystym plastikowym rękawie zaklejony folią.

To jest nagłówek: „Operacja Yellowhammer nie ma umowy i awaryjnego planu”.

I brzmi: „To spotkanie rozważy postęp w planach rządu, by podżegać do natychmiastowego Brexitu bez umowy.

„Sekretariat ds. Cywilnych zorganizował w zeszłym tygodniu dwudniowe warsztaty w celu dokonania przeglądu planów, założeń, współzależności i kolejnych kroków departamentów.”

Rzecznik prasowy skarbu powiedział: „Nie komentujemy wycieków dokumentów”.

Pewien biznesmen twierdzi, że będzie ciężko, Brexit może spowodować MIESIĄCE niedoborów żywności.

Przyjmuje się, że Tory Brexiteers, którzy sprzeciwiają się propozycjom Theresy May’s Checkers, planują serię szczegółowych propozycji mających na celu wykazanie, że mają realną alternatywę.

Całkowity atak na plany pani May rozpocznie się w weekend, publikując serię pisemnych artykułów przedstawiających po-Brexitową wizję handlu, migracji, kluczowej kwestii granicznej Irlandii Północnej i innych kwestii, takich jak rolnictwo i rybołówstwo.

Źródła podały, że pomysł nie polega na wywieraniu nacisku bezpośrednio na panią May, aby wywołać jakiś przewrót rządowy, ale wygląda na dobrze przemyślany ruch, który ma zmusić premiera do porzucenia Checkerów.

Barnier odrzucił plan Checkersa z ręki.

Ministrowie nie mają planów anulowania urlopu parlamentarzystów, aby dać im więcej czasu na poradzenie sobie z obciążeniem pracą związaną z Brexitem.

Pani Leadsom odmówiła również skorzystania z sugestii, że budżet może zostać opóźniony do grudnia. Powiedziała: „Nie ma planu, aby anulować drobiazgi.”

Izba Gmin powróciła z sześciotygodniowych wakacji w ostatni poniedziałek. Będzie obradować ponownie w następny czwartek i w przerwach do 9 października na konferencjach partyjnych.

Członkowie parlamentu będą mieli tydzień wolnego od 6 listopada do 12 listopada, a ich świąteczna przerwa potrwa od 20 grudnia do 7 stycznia.

Brexit Britain nie jest tym, na co głosowano w 2016 r. Ludzie chcieli silniejszej NHS, a nie służby zdrowia na kolanach, zagrożonej brakiem środków medycznych, sprzętu i personelu

Ankiety dobrze przyjętej strony internetowej dla działaczy konserwatywnych są postrzegane jako rzetelne wskazówki do opinii w partii i są uważnie obserwowane przez Torysów.

Dzisiejsze przedstawienia byłego sekretarza spraw zagranicznych, który zrezygnował z Cabnet Theresy May w związku z jej planami Brexitu, wzniósł się na czele rankingu do 35 procent, a następnie Sajid Dżawid do 15 procent, a Jacob Rees-Mogg do10 procent poparcia.

Sekretarz zdrowia Matt Hancock utrzymywał, że leki podawane brytyjskim pacjentom będą „niezakłócone” przez Brexitu bez umowy, który planuje gromadzenie narkotyków i będzie oferować leki o krótkim okresie przydatności do spożycia. Pan Hancock powiedział, że jest „pewny siebie”, że nie będzie rozbieżności w dostawach i będzie współpracował z przemysłem farmaceutycznym, aby pokryć dodatkowe koszty, jakie mogą przynieść środki nadzwyczajne.

Niedotrzymanie porozumienia z Unią Europejską w sprawie regulacji medycznych i handlu może spowodować zakłócenia w łańcuchach dostaw, ale pan Hancock powiedział, że przygotowuje się do poradzenia sobie z tym problemem.

Jacob Rees-Mogg oskarżył Marka Carneya o „znieważenie” Banku Anglii poprzez przedłużenie jego mandatu na gubernatora po raz drugi. Komentarze pana posła Reesa-Mogga pojawiają się po propozycji pana Carneya we wtorek, aby pozostać „w promowaniu płynnego Brexitu i skutecznej transformacji w banku”. Opisując pana Carneya jako „głęboko upolitycznionego”, przewodniczący wpływowej Europejskiej Grupy Badawczej wezwał go do odejścia zgodnie z planem w czerwcu przyszłego roku, aby zrobić miejsce na bardziej „apolityczną” nominację.

Jacob Rees-Mogg:  Mark Carney „powinien odejść”

Funt powetował wcześniejsze straty, aby odnotować silne zyski w stosunku do euro, dolara amerykańskiego i innych głównych walute.

Ministrowie przedstawiają program pracowników sezonowych.

Brytyjscy producenci owoców i warzyw będą mogli rekrutować migrantów spoza UE jako pracowników sezonowych po Brexicie w ramach nowego programu pilotażowego.

Inicjatywa od wiosny 2019 r. do grudnia 2020 r. pomoże zaradzić niedoborom siły roboczej w szczytowych okresach produkcji.

Wizy dla maksymalnie 2 500 pracowników rocznie będą obowiązywać przez sześć miesięcy.

Krajowa Unia Rolników wyraziła obawy, że braki kadrowe mogą utrudnić zbiór produktów.

 

Konrad W

 

 

6 września 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka