Brexit, Armia Brytyjska na granicach i krótkoterminowe wizy

Brexit News, Armia Brytyjska na granicach i krótkoterminowe wizy

 

Armia mogłaby być rozmieszczona na granicy w celu ochrony, jeśli Wielka Brytania wyjdzie z UE bez porozumienia.

Brexit bez porozumienia jest „nie do pomyślenia „, Amber Rudd powiedziała wczoraj, zaprzeczając ministrowi ds. Brexit zaledwie kilka godzin po tym, jak powiedział, że Wielka Brytania ma” prawo odejść „.Przemawiając w Izbie Gmin, David Davis stwierdził, że perspektywa odejścia bez porozumienia powinna być możliwa do rozpatrzenia „ze względów negocjacyjnych”, podkreślając znaczenie pozostawienia rozmów, jeśli jedyna oferta dla Wielkiej Brytanii będzie zła.

Powiedział on posłom, że rząd „wytężył każdy mięsień”, aby zapewnić kompleksową ofertę, ale ważne jest, aby podczas negocjacji „zawsze mieć możliwość odejścia – bez tego otrzymasz beznadziejną ofertę”.

Złożyło się to w czasie z wypowiedzią szefa MSW, na temat armii i jej rozlokowania w celu ochrony granic, jeśli Wielka Brytania wyjdzie z UE bez porozumienia Brexit.

Filip Rutnam powiedział, że nie może wykluczyć użycia wojska, jeśli porozumienie nie zostanie uzgodnione, ponieważ rząd nie zatrudnia wystarczającej liczby pracowników, aby sobie poradzić.Zatrudniono już ponad 300 pracowników przygranicznych, dyrektor gabinetu minister poinformował wczoraj komisję nadzwyczajną, a w najbliższych miesiącach zatrudnionych może zostać jeszcze więcej osób.

Można jednak wezwać wojsko do przeprowadzania kontroli i ochrony kraju, jeśli nie dojdzie do porozumienia z UE w sprawie bezpieczeństwa i wywiadu, zanim upłynie ostateczny termin w marcu 2019 r.

Jego uwagi pojawiły się, gdy pani Rudd powiedziała posłom w komisji nadzwyczajnej ds. wewnętrznych, że pomiędzy Wielką Brytanią a UE dojdzie do porozumienia, w szczególności w sprawach dotyczących bezpieczeństwa, ponieważ „leży to tak samo w ich interesie, jak i naszym, żeby coc zostało uzgodnione”.

Minister spraw wewnętrznych i dyrektor jej gabinetu byli przepytywani przez grupę posłów z różnych partii z tematu przygotowań do wyjścia z Unii, a także służb policji i służb imigracyjnych.

Zapytany przez przewodniczącą partii Pracy Yvette Cooper, czy może zapewnić siłę przygraniczną, jeśli Wielka Brytania wyszłaby z UE bez porozumienia, pan Rutnam powiedział: „Będziemy nadal nie tylko starali się osiągnąć porozumienie, ale kontynuować prace nad planami awaryjnymi”. Dodał: „Myślę, że byłoby nierozsądnie wykluczyć teraz cokolwiek, ale wydaje mi się jasne, że użycie wojsk byłoby ostatecznością.„Bardzo chcemy poradzić sobie z bezpieczeństwem, które jest potrzebne na granicy za pomocą sił przygranicznych i jest to taktyka, według której planujemy postępować”.

Krytycy ostrzegli, że opuszczanie UE bez porozumienia byłoby złe dla Wielkiej Brytanii, ponieważ kraj byłby zmuszony do sprawdzania każdej wysyłki wjeżdżającej z UE. UK musiałaby również opracować nowy plan dla obywateli UE przybywających do Wielkiej Brytanii, który wymagałby dodatkowych kontroli.

Pani Rudd powiedziała komisji, że 3 miliony obywateli UE, którzy obecnie mieszkają w Wielkiej Brytanii, będą mogli pozostać po Brexicie, ale odmówiła udzielenia tej samej gwarancji, jeśli nie dojdzie do porozumienia.

Rozumie się, że jeśli Wielka Brytania nie zgodzi się na nowe ustalenia z Brukselą, przepisy dotyczące członków rodziny chcących przyjechać do Wielkiej Brytanii, aby dołączyć do swoich bliskich, mogą być surowsze.

Minister spraw wewnętrznych została tez zapytana o liczbę dzieci bez opieki, które Brytyjczycy przyjęli z innych państw UE w ramach obietnicy złożonej przez parlament. Przyznała, że ​​nadal jest jeszcze 280 wolnych miejsc, a pani Cooped stwierdziła, że ​​nie udało się osiągnąć postępów, ponieważ MSW zaprojektowało system tak skomplikowany, że inne kraje nie mogą ubiegać się o wysłanie dzieci do Wielkiej Brytanii.Pani Rudd zaprzeczyła twierdzeniu i powiedziała, że ​​ministrowie starają się pomóc bezbronnym dzieciom.

Wiadomo już też że Wielka Brytania negocjuje zatrzymanie emigracji z Europy – będą mogli przyjeżdżać tylko do pracy na krótko terminowe wizy. Ma to ograniczyć napływ ludzi co obciąża służbę zdrowia, szkolnictwo i system zasiłkowy na wyspach.

Dlaczego wiec UK nie moze dogadac sie z „czerwonymi” z Brukseli choc chce zaplacic za wolny handel 20 mld.  Chodzi o to ze Bruksela chce dalej aby UK przyjmowala nielimitowana emigracje i placila im nielimitowane zasilki oraz aby Sad w Strasburgu decydowal co dzieje sie na wyspach.  Oczywiscie Londyn nie moze sie zgodzic bo emigracja z UE obciaza szkoly, NHS i budzet mowila o tym pani Premier.

Duzo wskazuje na to iz 2019 roku bedzie Brexit z wielkim hukiem czyli mega hard.

The Government is hoping to strike a deal with the EU so that current trading arrangements could continue and wants a new system of immigration which accounts for EU nationals who want to visit the UK for short periods of time…….

The military could be called in to conduct checks and protect the country if an agreement with the EU on security and intelligence sharing cannot be reached before the deadline in March 2019………..

Konrad W

18 października 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka