Brexit 31 stycznia. Brakuje 1 głosu na Brexit bez umowy. Poseł zdradził

Brexit 31 stycznia. Brakuje 1 głosu na Brexit bez umowy. Jeden poseł zdradzil Partię Tory.

 

Politycy Partii Konserwatywnej tak zwani buntownicy odebrali Większość Rzadowi i Borysowi Jonhsonowi , jeden głos brakuje na Brexit a nawet może być przeniesiony na styczeń.

 

Jeśli parlamentarzyści przeciwnicy Brexitu bez umowy wygrają głosowanie – pokonując Rząd – będą mogli przejąć kontrolę nad biznesem Commons w środę.

To da im szansę na wprowadzenie ustawy międzypartyjnej, która zmusiłaby premiera do zwrócenia się z wnioskiem o opóźnienie Brexitu do 31 stycznia, chyba że posłowie zatwierdzą nowe porozumienie lub głosują za wyjściem bez porozumienia do 19 Październik.

Stało sie tak ponieważ konserwatywny poseł Phillip Lee przeszedł na strone posłów przeciwko Brexitu bez umowy.

Jego odejście oznacza, że ​​Boris Johnson nie ma już większości .

W liście do premiera dr Lee powiedział, że podziały Brexitu „niestety przekształciły tę niegdyś wielką partię w coś bardziej podobnego do wąskiej frakcji, w której konserwatyzm mierzy się tym, jak lekkomyślnie chce się opuścić Unię Europejską”.

Johnson chce zawiesić Parlament na pięć tygodni przed wystąpieniem królowej – ustanawiając nowy program legislacyjny – 14 października.

Sir Oliver powiedział, że premier „nie ma wiarygodnej strategii negocjacyjnej”, a żadna umowa nie była „zagrożeniem” dla Wielkiej Brytanii, którego należy uniknąć.

Ale lider Izby Gmin Jacob Rees-Mogg skrytykował decyzję Przewodniczącego o dopuszczeniu głosowania nad porządkiem obrad Izby Gmin, twierdząc, że była ona „niezgodna z konstytucją”.

Dodał, że decyzja „grozi podważeniem właściwej roli Parlamentu w kontrolowaniu władzy wykonawczej”.

Powiedział jednak, że rząd będzie przestrzegać wszelkich przepisów uchwalonych przez parlamentarzystów, mówiąc im: „Ten kraj jest krajem przestrzegającym praworządności”.

Wcześniej pan Johnson powiedział Izbie Gmin, że w poniedziałek przyjedzie do Dublina na rozmowy z premierem Irlandii Leo Varadkarem, skupiając się na proponowanych alternatywnych rozwiązaniach w stosunku do irlandzkiego mechanizmu ograniczającego granicę – kluczowy punkt w negocjacjach.

Powiedział jednak, że jeśli posłowie nie poprą wyjścia bez porozumienia, zmusi go to do wyjazdu do Brukseli, aby „błagać o kolejne bezcelowe opóźnienie” w stosunku do Brexitu.

W scenariuszu braku porozumienia Wielka Brytania natychmiast opuściłaby UE bez porozumienia w sprawie procesu „rozwodowego”.

Oto wiekszość brakuje jednego głosu chyba że ktoś z opozycji zagłosuje za Borysem i jego wyjściem z UE bez umowy ….320 za przesunieciem Brexitu i 319 za Brexitem za umową. W środe głosowanie !!!!!!!!!!!!!!

 

Graphic showing the state of the UK parties

3 września 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka