Brawo May, Brexit pozwoli na umowe Wielkiej Brytanii z Japonią

Brexit pozwoli na zawarcie umowy o wolnym handlu między Wielką Brytanią i Japonią, mówi May

 

Theresa May powiedziała japońskim liderom biznesu, że Brexit pozwoli Wielkiej Brytanii zawrzeć umowę o wolnym handlu z Japonią.

Na spotkaniu na Downing Street powiedziała szefom, w tym od Nissana, Mitsubishi, Panasonic i Hondy, że Brexit to „małe przedsięwzięcie”. Premier powiedział także, że nowoczesna strategia przemysłowa rządu sprawiła, że ​​Wielka Brytania stała się „bardziej atrakcyjna”.

W spotkaniu wzięli również udział kanclerz Phillip Hammond, sekretarz ds. Biznesu Greg Clark oraz sekretarz ds. Handlu międzynarodowego Liam Fox.

Rozumiem, że nadchodzące wyjście Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej jest niemałym przedsięwzięciem, ale co ważniejsze, stanowi okazję do nawiązania darmowych transakcji handlowych na całym świecie i wykorzystania naszych już bardzo silnych relacji z Japonią” – powiedziała pani May zebrani bossowie.

„Patrząc na relacje między Wielką Brytanią i Japonią, widzimy, że wymiana handlowa między naszymi dwoma krajami wzrasta z roku na rok, a japońska inwestycja w Wielkiej Brytanii osiągnie w 2016 r. 46,5 mld funtów.”

„Właśnie dzisiaj widzimy że Bank Anglii podniósł prognozę wzrostu w Wielkiej Brytanii w porównaniu z jej szacunkami trzy miesiące temu” – dodała pani May.

W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele japońskich banków i firm farmaceutycznych.

Japońskie firmy wydały w Wielkiej Brytanii miliardy funtów w ciągu ostatnich dziesięcioleci, zachęcone do założenia w kraju przez kolejne rządy obiecujące przyjazną dla biznesu bazę, z której można handlować na całym kontynencie.
Nissan, Toyota i Honda rozpoczęły swoją brytyjską działalność w Wielkiej Brytanii w latach 80. i obecnie budują prawie połowę wszystkich brytyjskich 1.67 milionów samochodów. Znaczna większość z nich jest eksportowana.
Londyn jest także domem dla japońskich banków, takich jak Nomura, Daiwa Securities i Sumitomo Mitsui Financial.

 Panie Tusk nie wyjdzie panu zniszczenie Wielkiej Brytanii.

 

 

Konrad W.

 

10 lutego 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka