Brandon Lewis, Minister: obywatele UE nieposiadający statusu osiedleńca mogą zostać deportowani .

Brandon Lewis, Minister: obywatele UE nieposiadający statusu osiedleńca mogą zostać deportowani.

 

Minister Brandon Lewis mówi, że osoby, które nie złożą wniosku przed 2021 r., mogą zostać usunięte z Wielkiej Brytanii

Minister bezpieczeństwa Brandon Lewis zagroził obywatelom UE deportacją z Wielkiej Brytanii, jeśli nie złożą wniosku o status osiedleńca po Brexicie.

Dane Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pokazują, że milion z około 3 milionów obywateli UE w Wielkiej Brytanii musi jeszcze ubiegać się o status osiedleńca, co pozwoli im pozostać w Wielkiej Brytanii.

W wywiadzie dla niemieckiej gazety Die Welt Lewis powiedział,:

że osoby te ryzykują deportację, jeśli nie złożą wniosku do końca 2020 r. „Jeśli obywatele UE nie zarejestrują się do tego czasu bez odpowiedniego uzasadnienia, zastosowanie będą miały zasady imigracyjne”, Lewis powiedziany.

Zapytany, czy osoby, które nie złożyły wniosku w ciągu następnych 14 miesięcy, spotkałyby się z deportacją, nawet jeśli spełnią wszystkie warunki prawne wymagane do uzyskania zezwolenia na pobyt, Lewis powiedział: „Teoretycznie tak. Zastosujemy zasady. ”

Oprócz problemów z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, osoby, które nie mają statusu osiedlonego, mogą również napotkać problemy z ubieganiem się o pracę lub wynajem nieruchomości, ponieważ pracodawcy i wynajmujący będą musieli sprawdzić, czy mieszkają w Wielkiej Brytanii legalnie.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedział: „Obywatele UE są naszymi przyjaciółmi, rodziną i sąsiadami i chcemy, aby zostali.

„Unijny program rozliczeniowy jest dla obywateli UE darmowym i łatwym sposobem uzyskania potrzebnego imigracyjnego statusu Wielkiej Brytanii.

„Otrzymaliśmy 2 miliony wniosków i szukamy powodów, by nadać status, a nie odmówić, a obywatele UE muszą złożyć wniosek co najmniej do grudnia 2020 r.

„Zawsze byliśmy pewni, że jeśli mają uzasadnione podstawy do przekroczenia terminu, będą mieli kolejną możliwość złożenia wniosku”.

Konsekwentnie podkreślano, że jeśli ktoś ma dobry powód, aby wyjaśnić, dlaczego nie złożył wniosku przed upływem terminu, będzie to uzasadnione. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wskazało, że jeśli ludzie uporczywie nie złożą wniosku, nie będą mieli legalnego statusu w Wielkiej Brytanii.

theguardian

 

 

 

Konrad W

 

10 października 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *