Borys zakończy wcześniejsze wypuszczanie więzniów po Brexit

Głosuj na Borysa a zakończe wcześniejsze wypuszczanie więzniów po Brexit.

 

Odkąd zostałem premierem, powiedziałem, że potrzebujemy dużej zmiany kierunku w zakresie brutalnej przestępczości i bezpieczeństwa. To, co zobaczyłem w piątek, doprowadziło mnie do gniewu – jest absolutnie jasne, że nie możemy kontynuować nieudanego podejścia z przeszłości.

Właśnie dlatego, jak tylko zostałem premierem w lipcu, zaczęliśmy rekrutować kolejne 20 000 policji. To się już dzieje.

Dlatego powiedziałem również, że musimy dłużej trzymać w więzieniu brutalnych przestępców i terrorystów oraz zakończyć automatyczny system wczesnego uwalniania.

Boris Johnson, na scenie zamachu terrorystycznego w londyńskim moście, powiedział: „Musimy zatrzymać więźniów i terrorystów w więzieniu dłużej i zakończyć automatyczny system wczesnego uwolnienia”

Podjęliśmy pewne kroki, aby to zrobić przed wyborami. Jednak z powodu zepsutego zawieszonego Parlamentu, który był zajęty blokowaniem Brexitu, nie mogliśmy zrobić więcej.

Po prostu nie możemy ryzykować bycia w takiej samej sytuacji przez następne pięć lat, w których Parlament nie może zrobić tego, co jest potrzebne. Potrzebujemy rządu, który może działać.

Terrorysta na londyńskim moście został skazany 11 lat temu na mocy przepisów uchwalonych w 2008 r., które ustanowiły automatyczne wcześniejsze zwolnienie. Ten system musi się skończyć – powtarzam, to musi się skończyć, jak mówiłem przez cztery miesiące.

Jeśli zostaniesz skazany za poważne przestępstwo terrorystyczne, powinien obowiązywać obowiązkowy minimalny wyrok 14 lat, a niektórzy nigdy nie powinni zostać zwolnieni. Ponadto w przypadku wszystkich przestępstw związanych z terroryzmem i ekstremistami wyrokiem ogłoszonym przez sędziego musi być rzeczywiście odbyty czas – przestępcy ci muszą odbywać każdy dzień kary, bez wyjątków.

Te proste zmiany, zgodnie z tym, o czym mówiłem, odkąd zostałem premierem, zapobiegłyby temu atakowi. Wierzę, że pomogą powstrzymać kolejne ataki, a zmiany te zostaną wprowadzone w trybie pilnym w Nowym Roku, jeśli będę premierem i będę mieć większość w parlamencie.

Jeśli chcemy dłużej trzymać niebezpiecznych ludzi w więzieniu, potrzebujemy więcej miejsc w więzieniach. Właśnie dlatego w sierpniu ogłosiłem, że pilnie stworzymy więcej miejsc w więzieniach, a to już trwa.

W naszym manifeście tydzień temu przedstawiłem, jak musimy zreformować przepisy dotyczące praw człowieka, aby zmienić równowagę na korzyść naszych służb bezpieczeństwa i wywiadu. Wielu prawników zajmujących się prawami człowieka zaatakowało ten ruch. Mylą się i społeczeństwo się z nimi nie zgadza.

Nasze przepisy są na przykład ograniczone przez „prawo do życia prywatnego”, które ogranicza inwigilację terrorystów, a niedawne sprawy sądowe nałożyły niedopuszczalne ograniczenia na nasze służby wywiadowcze. Od inwigilacji i operacji po warunki skazania i wydawania zezwoleń, musimy przesunąć równowagę całego systemu prawnego w znacznie trudniejszym kierunku wobec poważnych przestępców i terrorystów.

Martwi mnie, że Jeremy Corbyn określa plany osłabienia naszego systemu i utrudnienia naszym służbom bezpieczeństwa powstrzymania ludzi, którzy chcą wyrządzić nam krzywdę. 

Wreszcie pojawiła się krytyka policji zastrzelącej napastnika. Całkowicie to odrzucam.

Policja miała bardzo dobre powody, by sądzić, że napastnik stanowi realne i śmiertelne zagrożenie. Musieli podejmować decyzje w ułamku sekundy. Wiem, że przeważająca większość kraju przyłączy się do mnie, udzielając im naszego absolutnego wsparcia.

Jako premier zawsze będę wspierać nasze służby bezpieczeństwa, naszą policję i nasze wojska. Dam im potrzebne fundusze i zwiększę ich liczbę. Będę ich wspierać, gdy podejmą trudne decyzje w niebezpiecznych sytuacjach.

Konrad W

1 grudnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *