Borys, Premier w Manchester, nowe plany linii kolejowej na północy

Borys, Premier w Manchester, nowe plany linii kolejowej na północy

 

Boris Johnson wygłosi dziś rano przemówienie w Manchesterze, w którym przedstawił plany nowej linii kolejowej na północy.

Premier obiecuje sfinansować nową  trasę transportową między Manchesterem a Leeds, która ma pomóc regionalnemu wzrostowi „turbo charge”.

„I dziś zamierzam spełnić moje zobowiązanie do tej wizji, zobowiązując się do sfinansowania trasy Leeds do Manchesteru” – powie.

„Od miejscowej społeczności i od nas zależy, czy dojdziemy do porozumienia w sprawie konkretnej propozycji, którą chcą – ale zleciłem urzędnikom przyspieszenie prac nad tymi planami, abyśmy byli gotowi zawrzeć umowę jesienią”.

Downing Street powiedział, że szczegółowe plany dotyczące proponowanej trasy kolejowej Manchester-Leeds zostaną opublikowane jesienią, po przeglądzie do HS2.

Przewiduje się, że trasa trans-Pennine skróci czas podróży i zapewni dodatkowe możliwości dla ludzi w całym regionie.

Pan Johnson użyje przemówienia, aby stwierdzić, że jest zaangażowany w „zrównoważenie władzy, wzrostu i wydajności w Wielkiej Brytanii”.

Premier użyje również tego adresu, aby zobowiązać się do „poprawy niesmacznych usług lokalnych, z których ludzie korzystają na co dzień”, takich jak autobusy, mówiąc, że chodzi o „usługi w miastach, nie tylko o usługi między miastami”.

Johnson: „Chcę pomóc lokalnym liderom przynieść ich lokalne usługi we wszystkich naszych miastach do standardów najlepszych.

Dyrektor ds. Partnerstwa Northern Powerhouse Henri Murison powiedział: „To przełomowy moment dla północy – cała koncepcja Northern Powerhouse polega na połączeniu miast północnych, aby zwiększyć produktywność.

„Partnerstwo Northern Powerhouse kładzie silny nacisk na przywrócenie równowagi w naszej gospodarce. Z wielką radością widzimy, że pierwszym ważnym zapowiedzią polityki nowego premiera jest skorzystanie na północy – odpowiadające zobowiązaniu przedsiębiorstw już tu inwestujących”.

Lider Rady Miasta Leeds, Judith Blake, powiedziała: „Northern Powerhouse Rail jest kluczem do naszej wizji nowoczesnej, niezawodnej sieci transportowej, która zapewnia szybszy czas podróży, dodatkową pojemność i większą niezawodność. Mam nadzieję, że rząd będzie teraz współpracować z nami w celu przyspieszenia dostawy projekt.”

Konrad W

 

 

27 lipca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Manchester