Boris przyspiesza Brexit. 2 miliardy na administrację Brexitu

Boro przyspiesza Brexit. 2 miliardy na administrację Brexitu

 

Ponad 2 miliardy funtów zostało przeznaczone na bezrefleksyjne przygotowania Brexitu, ponieważ rząd Borisa Johnsona zwiększa wysiłki przed terminem 31 października.

Finansowanie obejmuje 1,1 miliarda funtów dla wydziałów i zdecentralizowanych administracji do natychmiastowego wydatkowania, z dodatkowym 1 miliardem funtów w rezerwie.

Kanclerz Sajid Javid powiedział, że pieniądze zapewnią, że Wielka Brytania będzie gotowa do opuszczenia „umowy lub bez porozumienia” Unii Europejskiej.

Środki obejmują:

344 miliony funtów na operacje graniczne i celne

434 miliony funtów, aby zapewnić dostępność ważnych leków

108 milionów funtów na wsparcie przedsiębiorstw

138 milionów funtów na kampanię informacyjną, informacje dla Brytyjczyków mieszkających za granicą i wsparcie dla obszarów, w tym środków Irlandii Północnej obejmujących 500 nowych oficerów sił granicznych, wsparcie w przetwarzaniu paszportów,

ulepszona infrastruktura w portach

dodatkowa gotówka na operację Brock – plan radzenia sobie z chaosem w ruchu w Kent.

Dostawy leków mogą zostać zakłócone przez zakłócenia w przypadku nieuzasadnionego Brexitu, więc plany łagodzące obejmują zwiększenie zdolności przewozowej, magazynowanie i składowanie.

Minister finansów Sajid Javid powiedział, że pieniądze zapewnią, że Wielka Brytania jest gotowa opuścić „umowę lub porozumienie” z Unią Europejską.

„Wszystkie departamenty, które poprosiły o pieniądze za brak transakcji, dostały to, to był bardzo szybki proces.”

W sumie Skarb Państwa przeznaczył 6,3 miliarda funtów na przygotowanie się na Brexit, w tym 4,2 miliarda funtów w samym tylko roku finansowym. Javid powiedział: „Z 92 dniami, zanim Wielka Brytania opuści Unię Europejską, ważne jest, abyśmy zintensyfikowali nasze planowanie, abyśmy byli gotowi. „Chcemy uzyskać dobrą ofertę, która znosi antydemokratyczny mechanizm ochronny. Ale jeśli nie uda nam się uzyskać dobrej oferty, będziemy musieli odejść bez umowy. „Te dodatkowe 2,1 miliarda funtów zapewnią, że jesteśmy gotowi do wyjazdu 31 października – umowa lub żadna umowa.” Javid powiedział, że dla Wielkiej Brytanii ważne jest zintensyfikowanie planowania w celu zapewnienia gotowości Wielkiej Brytanii .

Premier Johnson wydał rozkaz, by planować nieuzasadniony Brexit, który ma zostać przyspieszony, nawet jeśli twierdził, że prawdopodobieństwo, że tak się stanie, jest „milion do jednego”.

Premier wysłał swojego najlepszego doradcę w Europie Davida Frosta do Brukseli, aby przekazał swoje przesłanie, że Wielka Brytania wyjedzie 31 października „niezależnie od okoliczności”.

Pierwsze posiedzenie Rządu – Boro mówi – 31 pazdziernika opuszczamy UE z umową lub bez umowy.

 

Konrad W

 

1 sierpnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit