Boris ogłasza zwiększenie gotówki o 1,8 mld GBP dla szpitali

Boris ogłasza zwiększenie gotówki o 1,8 mld GBP dla szpitali

 

Boris Johnson ogłasza jednorazowe zwiększenie gotówki o 1,8 mld GBP dla szpitali NHS
Z tego prawie 1 mld funtów będzie natychmiast dostępnych na nowy sprzęt i ulepszenia do 20 szpitali.

Johnson powiedział, że był „zdeterminowany, by spełnić obietnice kampanii referendalnej Brexit i zwiększyć wydatki NHS.

Pieniądze pochodzą ze Skarbu Państwa i nie stanowią ponownego przydziału środków z Departamentu Zdrowia.

Jest to dodatek do dodatkowych 20 mld funtów rocznie do 2023 r. ogłoszonych przez byłą premier Theresę w zeszłym roku.

Około 850 milionów funtów – rozłożone na pięć lat – będzie przeznaczone na finansowanie 20 modernizacji szpitali, które Johnson obiecał w swoim pierwszym wystąpieniu jako premier poza Downing Street.

 

Oczekuje się, że pozostałe pieniądze pomogą usunąć zaległości w istniejących pracach modernizacyjnych i projektach infrastrukturalnych.

Formalnie ogłosi finansowanie w poniedziałek, kiedy ma zidentyfikować szpitale, które otrzymają pieniądze na modernizację oddziałów i naprawę budynków.

W październiku dane NHS Digital pokazały, że fundusze NHS miały zaległości w wysokości około 6 miliardów funtów na naprawy lub wymiany, które wymagały przeprowadzenia.

Johnson pochwalił „zadziwiające osiągnięcia” NHS, ale podkreślił presję kadrową, wraz z opóźnieniami i odwołaniami w obliczu pacjentów.

„Dlatego jestem tak zdeterminowany, aby zrealizować obietnice tej kampanii referendalnej w 2016 roku: nie tylko po to, by uhonorować wolę ludzi, ale by zwiększyć gotówkę dostępną dla tej niesamowitej instytucji narodowej” – powiedział.

W okresie poprzedzającym referendum w sprawie Brexitu autobus wykorzystywany przez Vote Leave stwierdził, że Wielka Brytania wysłała 350 milionów funtów tygodniowo do Unii Europejskiej i zasugerowała, że ​​zamiast tego pieniądze zostaną wydane na NHS.

Borys powiedział: „To dzięki silnym wynikom gospodarczym tego kraju jesteśmy teraz w stanie ogłosić o 1,8 miliarda funtów więcej na NHS, aby kupić ważny nowy zestaw i potwierdzić nowe ulepszenia dla 20 szpitali w całym kraju. „

Powiedział, że rząd rozpoczął również prace nad planami „rozwiązania problemu niesprawiedliwości” opieki społecznej – problemu „który był uchylany przez dziesięciolecia”.

Premier dodał, że sekretarz zdrowia Matt Hancock i kanclerz Sajid Javid spotkali się już z szefem NHS England, Simonem Stevensem, ponieważ chcieli zapewnić, by gotówka „trafiła na właściwe miejsca”.

Oczekuje się również dodatkowych rozliczeń finansowych dla Szkocji, Walii i Irlandii Północnej, w ramach formuły Barnetta – która jest wykorzystywana do decydowania o tym, ile zdecentralizowanych rządów otrzyma, gdy zwiększy się finansowanie w obszarach takich jak zdrowie i edukacja w Anglii.

Konrad w

 

4 sierpnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka