Boris obiecuje rolnikom „lepszą ofertę” po Brexicie. Zostań rolnikiem.

Boris obiecuje rolnikom „lepszą ofertę” po Brexicie. Zostań rolnikiem.

 

Boris Johnson obiecuje dać rolnikom „lepszą ofertę” po Brexicie, ponieważ powiedział, że „będą sprzedawać coraz więcej, nie tylko tutaj, ale na całym świecie”.

Premier odwiedzi we wtorek farmę w południowej Walii i opowie o „historycznej szansie”, że Wielka Brytania musi wprowadzić nowe programy wspierania rolnictwa po opuszczeniu Unii Europejskiej.

Przed wizytą, gdzie spotka się również z walijskim pierwszym ministrem Markiem Drakefordem, Johnson powiedział:

„Zawsze będę popierał wielkich brytyjskich rolników i gdy opuszczamy UE musimy upewnić się, że Brexit działa dla nich. Oznacza to złomowanie wspólna polityka rolna i podpisanie nowych umów handlowych. ”

Pan Johnson udał się następnie do Brecon i Radnorshire przed czwartkowymi wyborami uzupełniającymi.

 

Maria Miller, toryska posłanka, która w poniedziałek prowadziła kampanię w okręgu wyborczym, powiedziała: „Efekt Borysa był zauważalny na moich pukaniach do drzwi.

„Zawsze trudno jest zwalczać wybory uzupełniające dla siedzących rządów, ale ludzie byli bardzo zadowoleni z nowego Premiera Borisa

Pani Miller powiedziała, że ​​oświadczenie rządu dotyczące specjalnego Biura ds. Weteranów w celu wsparcia personelu wojskowego również „poszło bardzo dobrze – to duży obszar wojskowy”.

Wybory uzupełniające zostały zwołane po tym, jak deputowany Chris Davies został uznany za winnego złożenia fałszywych wniosków o zwrot kosztów.

Johnson powiedział, że nie spotka się z żadnym przywódcą UE, dopóki Bruksela nie zgodzi się na usuniecie problemu z Irlandią Północną.

Konrad W

 

31 lipca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka