Boris obiecuje australijski system emigracji do UK

Boris obiecuje australijski system emigracji do UK

 

Boris powiedział aktywistom w centralnym Londynie, że „polityka zmieniła się od 29 marca” i był przekonany, że posłowie zagłosują za przyjęciem tego, co Brytyjczycy głosowali trzy lata temu.

Przyrzekł: „Zamierzamy wyprowadzić ten kraj z UE do 31 października. To właśnie zamierzamy zrobić.

„Stoimy w obliczu zagrożenia egzystencjalnego.

„Wszyscy musimy to zrobić i musimy iść naprzód. Myślę, że [posłowie] będą chcieli uzyskać Brexit ponad linię podziałów 31 października i pójść dalej”.

Boris przyrzekł, że nie będzie współpracować z Nigelem Farage’em, by dostarczyć Brexit, mówiąc, że torysi muszą skupić się na własnej polityce

Zapytany o to, czy połączy siły z szefem partii Brexit, panem Farage’em, aby wyprowadzić nas z UE, Boris odpowiedział: „absolutnie nie”. Pan Farage zasugerował na początku tego tygodnia, że ​​może rozpocząć współpracę, jeśli Boris zwoła wcześniejsze wybory i obiecuje czysty Brexit.

Boris Johnson chce systemu imigracyjnego opartego na punktach, jeśli zostanie premierem.

Borys, który zastąpi Theresę May, powiedział, że chce „przywrócić demokratyczną kontrolę nad polityką imigracyjną po opuszczeniu UE”.

W środowych wystapieniach Johnson powiedział, że zabierze Wielką Brytanię z UE do 31 października „zrobimy lub umrzemy”.. Pozostawił jednak otwartą opcję zawieszenia Parlamentu, jeśli posłowie próbowali zablokować bezzasadną przerwę.

 Johnson powiedział, że chce„ uczyć się od ”Australii , jak powiedział, miają prosty system oparty na wkładzie, uczciwości i kontroli. „Musimy być znacznie bardziej otwarci na imigrantów o wysokich kwalifikacjach, takich jak naukowcy, ale musimy także zapewnić społeczeństwo, że gdy opuszczamy UE, mamy kontrolę nad liczbą niewykwalifikowanych imigrantów przybywających do kraju. „Musimy być twardsi wobec tych, którzy nadużywają naszej gościnności. Inne kraje, takie jak Australia, mają świetne systemy i powinniśmy się od nich uczyć ”.

Projekt współdecydowania o imigracji i zabezpieczeniu społecznym (wycofanie z UE), który znajduje się obecnie na etapie sprawozdania, zawiera plany zakończenia istniejącej automatycznej preferencji dla obywateli UE.

Czym jest imigracja punktowa?

System imigracyjny oparty na punktach obejmuje system punktacji, który może obejmować takie czynniki, jak poziom wykształcenia, majątek, połączenie z krajem, płynność językowa lub oferta pracy. Osoby niebędące obywatelami mają prawo do emigracji do kraju, jeśli uzyskają wynik powyżej progowej liczby punktów w oparciu o te czynniki. 

System australijski przyznaje punkty potencjalnym wykwalifikowanym migrantom na podstawie wieku, znajomości języka angielskiego, rekordu zatrudnienia i kwalifikacji. Pan Johnson powiedział, że zwróci się do Komitetu Doradczego ds. Migracji (MAC) o włączenie elementów systemu opartego na punktach australijskich do nowego prawa Wielkiej Brytanii. Obejmowałoby to uwzględnienie takich czynników, jak twarda oferta pracy przed przyjazdem, umiejętność mówienia po angielsku i blokowanie możliwości natychmiastowego ubiegania się o świadczenia.

Były sekretarz spraw zagranicznych powiedział, że będzie również chronił prawa trzech milionów obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii, nawet jeśli Wielka Brytania wyjechała bez porozumienia. 

Konrad W

 

27 czerwca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit