Boris Johson , UK zasługuje na lepszą umowę z UE

Boris Johson , UK zasługuje na lepszą umowę z UE

 

Najwazniejsi politycy  UK nie zamierzaja popierać umowy dzisiaj pani May z Unia Europejską , to muszą wiedzieć ci którzy myślą że Wielka Brytania zostanie w UK albo zwiąże się jakoś blisko.

BORIS JOHNSON twierdził, że Brytyjczycy będą sądzić, że nastąpił ” spisek stanowy”, aby spróbować „zabić Brexit”, jeśli wyrzucenie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zostanie zatrzymane.

Były sekretarz zagraniczny Boris Johnson wygłosił namiętne przemówienie w Izbie Gmin, ostrzegające przed opóźnieniem Brexitu.

Konserwatywny poseł do Uxbridge i South Ruislip wykluczył alternatywne wizje Brexit, kiedy nalegał, że nie można przedłużyć artykułu 50. Pan Johnson ostrzegł, że Brytyjczycy uwierzą, że był „głęboki spisek stanowy”, aby „zabić Brexit”, jeśli Wielka Brytania nie opuści bloku brukselskiego 29 marca tego roku..
Powiedział: „Nie sądzę, abyśmy mogli poważnie zastanowić się nad odroczeniem Artykułu 50, ponieważ po dwóch i pół latach zwlekania, opinia publiczna oskarżyłaby nas w tym miejscu, że celowo wyruszają, aby udaremnić ich życzenia.

„Jeśli i kiedy ta umowa zostanie odrzucona, nie będziemy dalej chłostać tego martwego konia. „Zamiast kolejnego listka figowego z Brukseli, mam nadzieję, że rząd powróci do tego miejsca z planem będącym w rzeczywistości pierwotnym planem premiera i powróci do swoich zasad opisanych w Lancaster House.”

Przemówienie Borysa Johnsona w Izbie Gmin przypada w przededniu decydującego głosowania premiera w sprawie jej umowy o wypowiedzeniu.

W poniedziałek pani poseł May ostrzegła, że ​​odrzucenie jej umowy będzie „szczytem lekkomyślności”, a „większe ryzyko” może sprawić, że Wielka Brytania pozostanie w bloku brukselskim.

Powiedziała: „Jedynym sposobem na zagwarantowanie, że nie wyjdziemy bez porozumienia, jest porzucenie Brexitu, zdradzenie brytyjskiego narodu lub wyjście z transakcji.

„Jeśli żadna umowa nie jest tak zła, jak ci się wydaje, to szczytem lekkomyślności jest robienie czegokolwiek innego.” Powiedziała publiczności w chińskiej fabryce w Stoke-on-Trent: „Wyjeżdżamy 29 marca. Byłem wyraźnie nie sądzę, że powinniśmy rozszerzyć Artykuł 50 i nie sądzę, że powinniśmy mieć drugi referendum.”

 

Przemawiając w Izbie Gmin w poniedziałek, pan Corbyn powiedział: „Jasne jest, że jutro umowa premiera zostanie odrzucona, nadszedł czas na wybory powszechne, nadszedł czas na nowy rząd”.

BORIS JOHNSON – NA FACEBOOKU NAPISAŁ 

We wtorek wieczorem posłowie muszą dokonać historycznego wyboru. Mogą głosować na niniejszą Umowę Wypłaty, ze wszystkimi jej przerażającymi wadami – lub mogą nalegać na coś lepszego. Nie mogę przewidzieć, co zdecydują, ani w jakiej liczbie. Ale widzę, że jest to dokładnie ten sam żałosny tekst co przed świętami Bożego Narodzenia.

To wciąż oznacza chroniczne i celowe zagrożenie dla Unii w Irlandii Północnej. Wciąż  pozostaniemy zamknięci w unii celnej UE i dużej części jednolitego rynku.

Ta umowa nadal uniemożliwiałaby zawieranie dużych umów o wolnym handlu – jak słusznie zauważył amerykański ambasador. Zapobiegłoby to zaangażowaniu się w rodzaj rozbieżności regulacyjnych – kontroli naszych własnych praw – na które głosowali ludzie.

A ponieważ w minionym miesiącu nie zmieniła się ani kropka ani przecinek tej transakcji, oznacza to, że jesteśmy gotowi przekazać 39 miliardów funtów za nic i nie mamy gwarancji co do naszego przyszłego związku.

Ta transakcja jest nadal najgorsza , przez co w jakiś sposób opuścimy UE, ale w końcu jest prowadzona przez UE. To wciąż kompletny stinker, a więc nie – nie mogę dokładnie powiedzieć, co stanie się we wtorek.

Konrad W

 

15 stycznia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *