Boris Johnson obiecuje, Brexit to „nowy złoty wiek” dla Wielkiej Brytanii

Boris Johnson obiecuje, Brexit to „nowy złoty wiek” dla Wielkiej Brytanii

 

Boris Johnson obiecał, że lata dwudzieste XX wieku staną się „nowym złotym wiekiem” dla Wielkiej Brytanii, gdy przedstawił swoją wizję na dekadę .

W piątek posłowie będą głosować nad pierwszym z nich, unijną ustawą o wystąpieniu, która gwarantuje, że Wielka Brytania opuści UE 31 stycznia. Zapewnia również, że okres przejściowy – podczas którego będzie negocjowana umowa handlowa – nie może przekroczyć czasu prawa  w przyszłym roku.

Powiedział, że jego program nie jest „programem na jeden rok ani jeden parlament – jest to plan na przyszłość Wielkiej Brytanii”.

Inne środki, które zostały już ogłoszone, to prawna gwarancja dodatkowej kwoty 33,9 miliarda funtów w ramach rocznego finansowania NHS do 2023/24, surowsze wyroki dla terrorystów i przestępców, więcej pieniędzy dla szkół, 20 000 dodatkowych funkcjonariuszy policji i 100 miliardów funtów na projekty infrastrukturalne.

Johnson zasugerował, że może nawet realizować długo omawiane plany budowy mostu z Irlandii Północnej do Wielkiej Brytanii, mówiąc: „Obserwuj tę przestrzeń”. Powiedział Ianowi Paisleyowi z DUP, że to „ciekawy pomysł”.Johnson powiedział: „To czas, aby odwdzięczyć się zaufaniem tych, którzy nas tu przysłali, dostarczając ludziom priorytety za pomocą najbardziej radykalnej Mowy Królowej od pokolenia.

„Wojna się skończyła” – powiedział. „Trzeba teraz pozwolić trawie rosnąć na polu bitwy. Czas rozpocząć proces uzdrawiania i pojednania”.

 Powiedział, że UE przekształciła się ze stowarzyszenia gospodarczego w coraz bardziej scentralizowany podmiot polityczny.

Lord Lamont powiedział, że przemówienie królowej, w tym silny program społeczny połączony z „przywróceniem suwerenności Wielkiej Brytanii”, było celem „prawdziwie jednego narodu”.

Konrad W

20 grudnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *