Boris Johnson mówi zlikwidujemy przepisy Unii Europejskiej po Brexit

Boris Johnson mówi zlikwidujemy przepisy Unii Europejskiej po Brexit

 

Boris Johnson zobowiązał się „wycofać wpływy państwa” i zlikwidować przepisy Unii Europejskiej, które powstrzymują rząd przed wspieraniem brytyjskich przedsiębiorstw, jeśli zostanie on premierem.

W ramach spotkania wyborczego w Nottingham pan Johnson powiedział, że chce zmienić przepisy dotyczące zamówień publicznych, co mogłoby spowodować, że brytyjskie firmy będą miały większą swobodę wygrywania przetargów żądowych.

Powiedział członkom partii:

„Powinniśmy traktować wychodzenie z UE nie jako zagrożenie, a nie jako plagę , istnieje ogromna szansa na robienie różnych rzeczy, które zwiększą korzyści gospodarki brytyjskiej. .

„Istnieją sposoby, dzięki którym można cofnąć wpływ państwa. Być może najważniejsze jest zapewnienie ludziom większej swobody wydawania własnych pieniędzy i zapewnienie ludziom większej swobody inwestowania i zakładania własnych firm.

„Jedną z zalet wyjścia z UE – o czym często się nie mówi – jest to, że nie będziemy dłużej tkwić w tym wielkim odziedziczonym konglomeracie unijnych przepisów i prawodawstwa, którego nie możemy zmienić …

„Sądzę więc, że obciążenia podatkowe są bardzo wysokie, obciążenia regulacyjne są bardzo wysokie i naszym zadaniem jako konserwatystów jest być bardzo czujnym w stosunku do obu”.

Jednym z pomysłów było zignorowanie rygorystycznych zasad udzielania zamówień określonych w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej („Dz.U. UE”) oraz „odmienne traktowanie zamówień publicznych, aby zwiększyć nasze inwestycje” w branżach o znaczeniu krajowym, takich jak przemysł stoczniowy.

Nawiązując do wizyty w piątek, aby zobaczyć nowe fregaty typu 26 budowane w stoczni BAE Systems w Glasgow, powiedział: „Sam kontrakt australijski jest wart 14 miliardów funtów dla naszego kraju.

„Obecnie procesy OJEU – zasady zamówień, które mamy z Unią Europejską – są bardzo uciążliwe, staramy się je stosować w szczególnie uciążliwy sposób i możliwe byłoby inne traktowanie zamówień publicznych, aby zwiększyć nasze inwestycje w przemysł stoczniowy.

„Myślę, że byłoby to fantastyczne dla naszego kraju. Napędza zaawansowane technologicznie miejsca pracy, napędza regenerację gospodarczą i napędza również eksport, i to jest przynajmniej jeden obszar, w którym można skorzystać z nowej elastyczności regulacyjnej, aby wzmocnić Wielką Brytanię gospodarka.”

„To, co ludzie chcą zrobić, to skupić się na rzeczach, które łączą nasz kraj. Ostatnim razem, gdy spojrzałem, nie jestem przekonany, że ta konkretna kwestia wyróżnia się dla mnie jako ta, która jednoczy, ze spójną jakością”.

Pan Johnson, który miał trudności z planowaniem wydatków, odrzucił krytykę, że nie jest dobry w szczegółach polityki. Powiedział: „Całkowicie to odrzucam. Wierzę w ustanowienie dużego i szerokiego programu – i tak jest jasne dla ludzi o tym, dokąd zmierzamy i ufamy, że go zrealizujemy”.

Powiedział, że zakazałby wszystkich wycieków z posiedzeń gabinetu, gdyby został premierem. „Jeśli masz zamiar porozmawiać z poważnymi starszymi kolegami, musisz pozwolić ludziom mówić ich umysłami … a potem nie przeciekać. „To nie jest sposób na prowadzenie rządu. 

„There are ways in which you can roll back the influence of the state. Perhaps the most important is to give people more freedom to spend their own money, and give people more freedom to invest and start up their own businesses. „One of the advantages of coming out of the EU – which is not often talked about – is that we will no longer be stuck with this great inherited conglomerate of EU regulation and legislation that we cannot change… „So I do think that the tax burden is very high, the regulatory burden is very high and it should be our job as Conservatives to be extremely vigilant about both.” – Boris Johson

Oto spotkanie w Nottingham dzisiaj. 6 lipca

Konrad W

 

6 lipca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit