Bomba Tuska wybuchła w Brytanii, Echo przepowiedziało przyszłość

Tusk doprowadził do Brexitu, Echo Polskie przepowiedziało przyszłość

 

Gazeta Echo Polskie przepowiedziała przyszłość.

Przeglądając artykuły, znaleźliśmy artykuł, który ukazał się w naszej gazecie i stronie internetowej w dniu 8 lutego 2016 roku.

t1

 

Dokładnie pół roku przed głosowaniem w referendum 8 lutego napisaliśmy że Donald Tusk nie zrozumiał przekazu Davida Camerona i dał tak złą umowę Wielką Brytanię że Brytyjczycy zagłosują za wyjściem.

Dlatego on ponosi całkowita odpowiedzialność za Brexit. Podziękuj mój jak dostaniesz lub nie dostaniesz benefitów na dzieci albo będziesz miał problemy z pracą i niestety będziesz musiał opuścić wyspy no bo po to jest Brexit. Ba , może się okazać że przez Brexit i Tuska Unia Europejska się rozleci.

Oto ten artykuł:   

Umowa Tuska z Cameronem to ” tykająca bomba”, która wyrzuci Wielką Brytanię z Unii Europejskiej.

Bruksela nie zrozumiała przekazu Camerona – On wyciągnął rękę do Unii ale oni ją odrzucili.

Kończące się negocjacje Brukseli z Wielką Brytanią na temat zmiany traktowania Rządu w Londynie , jego prawa i waluty, pokazują jedną rzecz brak wyczucia i znajomości problemów w Wielkiej Brytanii oraz odczucia społeczeństwa Brytyjskiego przez Polityków zasiadających w Brukseli. David Cameron przygotowując „grunt” pod referendum stanął po stronie proeuropejskiej , chce przekonywać swoich wielbicieli oraz swoich wyborców na zagłosowanie za zostaniem w Unii Europejskiej. Zrobił to pomimo iż w jego zapleczu politycznym znajduje się wielu polityków którzy chcą wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur Unii.

David Cameron podjął się tej drogi aby zatrzymać Wielką Brytanię w Unii pod jednym przypadkiem że w samej Brukseli dojdzie do zmian, zmian, które będą miały wpływ na decyzje Londynu a także decyzje Polityków zarządzających Unią. Wszystkie jego zmiany dotyczyły:

– Parlamenty każdego kraju miały nadrzędna władzę nad decyzjami w Brukseli,

– Ograniczyć benefity dla przyjeżdżających Europejczyków do Anglii 

– Waluta Euro nie będzie jedną walutą w Europie.

Rozpoczęły się dyplomatyczne rozgrywki, które praktycznie są na finiszu i Donald Tusk przygotował umowę dla Davida Camerona. Umowę, która ma szefowi z Londynu dać „bilet ” do przekonania Brytyjczyków aby zagłosowali za zostaniem w Unii. Niestety z naszego punktu widzenia jest to „tykająca bomba”

Jak „tykająca bomba” uderza w oderwanie się Brytanii z Unii Europejskiej.

Pierwsza część bomby, która czeka na odpalenie to zmiana wypłacania benefitów dla emigrantów w tym Polaków którzy pracują na wyspach a rodziny mają w Polsce. Ostatnio Jarosław Kaczyński mówił o indeksacji tych benefitów. Chodzi o to iż suma benefitu jaki będzie dostawała osoba w Wielkiej Brytanii czyli Polak, Hiszpan, Litwin itd będzie obliczona według stawek w Polsce. Co to powoduje że np, Rumun dostanie na dziecko nie 20 funtów na tydzień ale 2.5 funta. Super ale zaraz wtedy takie rodzice już nie będą trzymać dzieci w Polsce czy w swoim kraju gdzie opiekuję się matka lub dziadkowie ale weźmie dzieci na wyspy aby nie stracić tych benefitów.

Jednym słowem ten pomysł Donalda Tuska szefa Unii Europejskiej nie zmniejszy emigracji ale wręcz  ją powiększy na wyspach gdyż ludzie przyjadą po benefity – jednym słowem Cameron więcej przegrał niż wygrał a przecież społeczeństwo i jego politycy chcą zmniejszenia emigracji.

 Druga część bomby to : czerwona kartka „

David Cameron występując z propozycjami do Rządów różnych krajów oraz bezpośrednio do Brukseli z reformą Unii chciał spowodować aby Parlamenty Rządów krajów członkowskich mogły być nad decyzjami Brukseli. Jest to dobry pomysł ponieważ inne decyzję dotyczą jednego kraju inne decyzje dotyczą drugiego kraju np. połowy ryb, polityka imigracyjna czy polityka rolnicza. Niestety to co dał mu Tusk jest po prostu niczym. Cameron dostał tzn. „czerwoną kartkę ” tzn. w przypadku gdy jakiś kraj nie zgadza się z ustawą nadaną przez urzędników brukselskich Parlament Brytyjski może odmówić lub zwrócić legalizacje takiej ustawy ale pod jednym warunkiem: że znajdzie aż 55% poparcia w innych parlamentach.

Opozycja w Wielkiej Brytanii, która chce wyjścia z Unii Europejskiej nie pozostawiła suchej nitki na tym pomyśle. Wyśmiano Camerona nawet politycy w Partii Camerona mówią jednym głosem to śmieszne. Wielka Brytania dalej nie będzie „kierowcą” swojego samochodu ( państwa ) ale będzie tylko pasażerem.

Co się dzieje ..

Obecnie przeciwko Cameronowi zawiązuje się coraz większa opozycja w jego kraju. Boris Johnson burmistrz Londyn wydał ostrzegawcze ultimatum. Chodzi w nim o to, że Premier musi wymyślić sposób na powrót niezależności z powrotem do Parlamentu w ciągu tygodnia.

Cameron został podważony przez cenionego eurosceptyka, Sekretarza Pracy i Emerytur,  Duncan’a Smith’a, który, jak wynika z doniesień, odrzucił ofertę renegocjacji. Nie da się ukryć, iż nastroje społeczne w UK przesuwają się coraz bardziej w kierunku opuszczenia UE, bowiem jak wynika z plebiscytu Gazety Express coraz więcej osób chce Brytanii wolnej od Brukseli, a wyborców coraz bardziej nie przekonuje oferta Camerona.

Podkreślając niebezpieczeństwo proponowanego porozumienia Premiera, warto zauważyć, iż umożliwia ono migrantom ubieganie się o świadczenia na powolnie zwiększającym się poziomie w ciągu czterech lat. Davis, były minister spraw wewnętrznych ostrzegł, iż jest bardzo prawdopodobne, iż „tak zwany hamulec bezpieczeństwa, który Premier próbuje negocjować w Brukseli, tylko zwiększy liczbę osób przybywających do Wielkiej Brytanii w przyszłym roku”. Dodał on także, że odkąd proponowane porozumienie zostało przedstawione, „gazety wschodnioeuropejskie przeprowadziły liczne kalkulacje odnośnie benefitów oraz planów zaprzestania ich wypłacania w ciągu pierwszych czterech lat po przybyciu migrantów do Wielkiej Brytanii”.

Dodatkowo Bruksela zasugerowała, że program ten może wymagać 12 miesięcy czasu zanim zostanie wdrożony.

REFE

Podsumowanie

Wszystko zatem wskazuje na to, iż działania Premiera mogą przynieść odwrotny skutek do zamierzonego. Zamiast dostać od Europy to co chciał czyli jego idea byłą – Wielka Brytania zostaje dalej w Europie ale zmieńmy ją gdyż idzie w złym kierunku. Zrobiła się to taka oaza gdzie bez wyboru komisarze, po znajomościach pracują nad życiem wszystkich krajów w Unii. Bruksela zamiast reformować gospodarki krajów z biurokracji narzucą ja coraz bardziej. Nikt w Brukseli nie słucha co ma do zaoferowania w polityce imigracyjnej, walutowej i zagranicznej Rząd z Londynu.

Dzisiaj w mediach brytyjskich czytamy że Francja nie zgadza się już na żadne ustępstwa Camerona.

 That’s it! François Hollande RULES OUT any more EU reforms for UK
FRANCE has said ‚non’ to David Cameron’s proposals for more European Union (EU) reforms after tense negotiations on Britain’s future in Europe. French President François Hollande firmly ruled out another round of talks ahead of the in-out referendum

Czyli….

Donald Tusk i Bruksela nie rozumieją przekazu Davida Camerona . On wie i czuje że jego kraj chce wyjścia z Unii . W jego Partii w partiach opozycyjnych wszyscy mają dość durnych decyzji Merkel, Tuska oraz Junkera. Cameron wyciągnął rękę do Brukseli , zróbmy reformy a może uda się że Anglia zostanie w Unii. Niestety Tusk , Juncer i Merkel nie pozwolą oddać swojej władzy krajom, nie zgodzą się na to co chce Brytania. To nie jest już wspólna Unia gdzie decyzje podejmowane sa przez wszystkich to Unia Niemiec i Francji które chcą dominować nad innymi. Tego Brytania mocarstwo na świecie nigdy nie zniesie. Umieli zbudować mocarstwo więc umieją nim zarządzać bez idiotycznych ustaw z Brukseli.. Nikt nie zamierza słuchać Brytyjczyków. Ale zaraz oni wpłacają aż 50 milionów dziennie do budżetu Unii.

Wczoraj podano dane aż 60% polityków w paramencie torysów są przeciwko Cameronowi.

Dlatego też nie słuchaj Polskich Polityków oraz nie wierz w różne artykuły które czytasz  że nic się nie zmieni dla Polaków w Wielkiej Brytanii nawet dla tych co mieszkają tutaj 7 lat. Jeśli ludzie a jest ich coraz więcej zagłosują za wyjściem – jak napisał ostatnio jeden reporter BBC zostanie na wyspach tylko 100 000 imigrantów z Unii.

Tusk podkłada „bombę”….

Tusk nie daje Cameronowi umowę, która ma mu pomóc w zostaniu Wielkiej Brytanii w Unii ale on mu daję „tykającą bombę” która już w dniu wyborów może wybuchnąć. Odłamki . jeśli ” zdenerwowani na Unie ” Brytyjczycy i politycy zagłosują za wyjściem mogą uderzyć ciebie. Wiele osób się cieszy – haha Cameron nie zmieni nam benefitów, to będzie dotyczyło tylko nowo przyjezdnych oraz  reforma miała zmniejszyć emigracje oraz zmienić działania Parlamentów Rządów. Zaraz zaraz , jeśli Brytania , Rząd , Lordowie nie dostali co chcieli czy będą chcieli dalej siedzieć w układzie krajów, w których nich ich nie słucha. Lepiej być jak Szwajcaria lub Norwegia. Czyli handlujemy ale polityka imigracyjna należy już do nas.

Brytyjczycy nie zniosą dominacji Niemiec w Europie a Tusk zamiast robić bardziej elastyczną Unie dalej robi ją bardzo dominującą. Unia nie daję nic w walce Camerona z opozycją która domaga się wyjścia Brytanii z Unii a Donald Tusk daje szefowi z Londynu umowę jako „tykającą bombę ”

Link do Artykułu z 8 lutego 2016 roku:

http://polskie-echo.com/umowa-tuska-dla-camerona-totykajaca-bombaktora-wyzuci-anglie-z-unii-i-polakow-z-wysp/

 

Inne przepowiednie: 14 czerwiec przed referendum – też Brexit

http://polskie-echo.com/wysmiali-tuska-w-anglii-bedzie-brexit-i-to-wina-tuska-i-junckera/

http://polskie-echo.com/aresztowac-tuska-junkera-za-ludobojstwo-w-europie-i-pod-trybunal-w-hadze/

Konrad W

12 lutego 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka