Bójki w Londynie i 135 aresztowanych podczas protestu Klimatu

Bójki w Londynie i 135 aresztowanych podczas protestu Klimatu

 

 

Protestujący  domagająsię od rządu podjęcia natychmiastowych działań w sprawie zmian klimatu i strat w dzikiej przyrodzie .

Grupy demonstrantów zamykają drogi wokół Parlamentu i Whitehall w Londynie, pojazdami i rowerami oraz transparentami z napisem „powiedz prawdę” i „Bez kopalni węgla, bez szczelinowania”.

Parliament Square był pusty dla ruchu drogowego, z wyjątkiem policyjnych samochodów dostawczych i rowerów, podczas gdy helikoptery krążyły nad nimi, gdy protestujący tworzyli blokady na Westminster i Lambeth Bridges, Victoria Street, Whitehall i Mall.

Jak podała policja metropolitalna, około 135 osób zostało aresztowanych do godziny 12.30, ponieważ rozpoczęły się dwa tygodnie akcji w stolicy. Aktywiści twierdzą, że protesty mogą być nawet pięciokrotnie większe niż w kwietniu, co spowodowało poważne zakłócenia w Londynie i doprowadziło do ponad 1100 aresztowań.

Policja próbowała powstrzymać protestujących przed dostaniem się na słupy, których chcieli użyć do budowy konstrukcji. 

 W Wielkiej Brytanii Rebellion Extinction wzywa rząd do ogłoszenia klimatu i zagrożenia ekologicznego, do podjęcia natychmiastowych działań w celu powstrzymania utraty dzikiej fauny i flory oraz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do zera netto do 2025 r. Chcą także, aby rząd tworzył i był kierowane decyzjami Zgromadzenia Obywatelskiego w sprawie klimatu i sprawiedliwości ekologicznej.

Protestujący z Rebelii Wymarłych wykonywali także jogę na moście Westminster.

Protestujący powiedzieli, że planują „zamknąć cały Westminster” i otoczyć ministerstwa. Setki zapełniły już Trafalgar Square i planują zamknąć drogi wokół Parliament Square i Whitehall. Policja stacjonuje przed izbami parlamentu i dokonała wielu aresztowań. Treść furgonetki ekologicznej „Extinction Rebellion”, która została zatrzymana i otoczona przez policję jest częścią „międzynarodowego buntu” na całym świecie, którego akcja rozgrywa się w miastach takich jak Berlin, Madryt, Amsterdam i Nowy Jork 

 

Konrad W

 

7 października 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *