Macron upada.Francja bija ludzi w Tuskowej UE jak za komuny.

Biją ludzi we Francji, Tuskowej UE jak za komuny. Macron upada a chce uczyć innych.

 

Popularność obecnego Prezydenta osiąga dna.

Ocena Francuza Emmanuela Macrona w oczach publicznych osiągnęła nowy poziom po skandalu wokół byłego starszego ochroniarza, wynika z opublikowanego w ubiegłym tygodniu sondażu opinii publicznej.

Francuski liberał stanął w obliczu największego kryzysu politycznego swojej kadencji po tym, jak w zeszłym miesiącu ukazał się film jego szefa ochrony, bijącego dwóch demonstrantów.

Ankieta przeprowadzona przez YouGov dla Huffington Post i francuskiego kanału telewizyjnego CNews pokazała, że ​​ocena zatwierdzenia pana Macrona spadła do 27 procent, o pięć punktów procentowych w stosunku do czerwca.

Badanie to wyznaczyło także najniższy poziom akceptacji odkąd przejął władzę w maju 2017 r.

 

Aż 62 procent Macron osiągnął dezaprobaty w oczach Francuzów i jest to rekordowy poziom, powiedział YouGov,  instytut wyborczy podkreślił, że respondenci zostali poproszeni o wypowiedzenie się na temat „działań prezydenta.

W zeszłym miesiącu biuro pana Macrona znalazło się pod ostrzałem po tym, jak Alexandre Benalla, były szef bezpieczeństwa prezydenta i jego podwładni zostali złapani na kamerach atakując protestujących w dniu 2 maja, podczas gdy byli poza służbą i nosili hełm i policyjne znaczki.

Film, który został opublikowany przez lewicowy dziennik Le Monde 18 lipca, wywołał ogólnonarodowe oburzenie, a przywódcy opozycji oskarżyli rząd o nieskuteczne ukaranie pana Benalla lub niezwłoczne przekazanie go władzom sądowym.

Pan Macron spotkał się z dalszą krytyką po tym, jak „zamknął ” reportaż francuskich mediów dotyczący tego incydentu.  Ankieta YouGov została przeprowadzona online między 25 lipca a 26 lipca.

Francuz nie potrafii zarządzać swoim krajem, upada a chce uczyć Polaków demokracji jak i Bruksela zarządzana przez Tuska za którego w krajch leje się ludzi jak w Komunie.

Oto ten film jak policja leje ludzi w kraju zarządzanym przez Liberałów.

 

Katarzyna W

 

10 sierpnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Świat