Bierz grant na 5000 funtów aby poprawić dom w UK

Bierz grant na 5000 funtów aby poprawić dom w UK

 

Właściciely domów w Anglii mogą w tym miesiącu ubiegać się o dotacje na remont domu w wysokości 5000 funtów. Rząd Wielkiej Brytanii wprowadził nowy program.

Zgodnie z oświadczeniem opublikowanym dziś na stronie internetowej gov.uk, nowy program pozwoli rządowi sfinansować nawet dwie trzecie kosztów modernizacji domu. ponad 600 000 domów, a także wspiera ponad 100 000 miejsc pracy w budownictwie ekologicznym.

Gospodarstwa domowe o niskich dochodach również będą się kwalifikować aby otrzymać bony pokrywające 100% kosztów ulepszeń, maksymalnie do 10 000 funtów.

Dotacja Green Homes zapewni właścicielom domów – w tym właścicielom mieszkań i właścicielom lokali socjalnych / prywatnych – vouchery na zainstalowanie co najmniej jednego z następujących elementów:

– Izolacja ścian litych, podłóg, ścian szczelinowych lub dachów
– runtowa pompa ciepła
– Solar Thermal
 – Ponadto gospodarstwa domowe mogą wykorzystać swój kupon na dalsze środki oszczędzania energii, które obejmują co najmniej jeden z poniższych:

– Podwójne lub potrójne przeszklenie / dodatkowe przeszklenie (przy wymianie pojedynczego oszklenia)
– Modernizacja dzwi czyli zakup drzwi energooszczędnych
 -Termostaty zbiornika ciepłej wody / zbiornika urządzenia / sterowanie ogrzewaniem

Rząd apeluje również do handlowców, aby dziś zarejestrowali swój udział w programie.

Aby kwalifikować się do udziału w programie, handlowcy muszą zarejestrować się w celu uzyskania akredytacji TrustMark lub Microgeneration Certification Scheme (MCS), które następnie pokryją powyższe środki poprawy ekologicznego domu, które mają potencjalnie pomóc rodzinom zaoszczędzić do 600 GBP rocznie na rachunki za energię.

Kanclerz Rishi Sunak dodał: „Dotacja dla  domów jest istotną częścią naszego planu zatrudnienia, ponieważ zapewniamy ożywienie gospodarcze Wielkiej Brytanii po koronawirusie [i] będzie to zielone ożywienie z troską o nasze środowisko w sercu”.

„Pomoże to chronić i tworzyć miejsca pracy, jednocześnie oszczędzając ludziom pieniądze i ograniczając emisję dwutlenku węgla”.

Więcej informacji na temat ubiegania się o dotację dla zielonych domów można znaleźć na stronie

https://www.gov.uk/government/news/quality-assurance-at-heart-of-new-2-billion-green-homes-grants

4 sierpnia 2020