Biden nie popiera Brexit i ratuje Polskę. PIS wybiera Trumpa.

Biden nie popiera Brexit i ratuje Polskę. PIS wybiera Trumpa.

 

Joe Biden popiera Brukselę w sporze o Brexit.

JOE BIDEN zniweczy wszelkie szanse na zawarcie umowy handlowej między USA a Wielką Brytanią, jeśli zostanie prezydentem USA.  Joe Biden ponownie umieści Wielką Brytanię na „końcu kolejki” „do rozmów handlowych, co potwierdził sztab wyborczy Bidena.

Kandydat Partii Demokratycznej na prezydenta USA zareagował z furią, twierdząc w tym tygodniu, że Boris Johnson odrzuci porozumienie Brexit w sprawie Irlandii Północnej. 

Pracownicy Kampani wyborczej mówią że Biden będzie znacznie mniej skłonny  do zainwestowania  kapitału w umowę handlową między Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi. 

„Może to zająć dużo więcej czasu – jeśli w ogóle”.  

Antony Blinken, główny doradca ds. Polityki zagranicznej Bidena, napisał nawet na Twitterze: „Joe Biden jest zaangażowany w zachowanie pokoju i stabilności w Irlandii Północnej, na które ciężko zapracował. „Podczas gdy Wielka Brytania i UE wypracują swoje stosunki, wszelkie ustalenia muszą chronić porozumienie wielkopiątkowe i zapobiegać powrotowi twardej granicy.”.

W środę przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi ostrzegła, że ​​„absolutnie nie będzie szans” na porozumienie handlowe z Wielką Brytanią, jeśli Boris Johnson unieważni umowę Brexit z Brukselą czyli nie będzie hard Brexit .

Pani Pelosi, prawdopodobnie najpotężniejszy polityk demokratów w USA, powiedziała, że ​​Kongres nigdy nie zawrze porozumienia gospodarczego, które jego zdaniem mogłoby „zagrozić” porozumieniu pokojowemu z Irlandią Północną.

Jeśli wygra Donald Trump i Polacy w USA poprą Trumpa i Boris Johson podpisze umowe handlowa z USA będze to wielka obniżka produkcji w Polsce która jest wysyłana do USA ponieważ Bruksela będzie musiała nałożyć cła na produkty z UK do Europy jak i UK nałoży cła na produkty z Europy wiec i z Polski. 

Jesli wygra Biden już wiemy że nie podpisze umowy handlowej wiec Brexit będzie bardzo słaby i handel zostanie na takim poziomie jaki jest teraz.

Oczywiscie Polonia w Polsce i PIS popiera Donalda Trumpa, czyli jak zawsze na odwrót.

Na zdjeciu Premier Morawiecki i Donald Trump.

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z prezydentem USA Donaldem Trumpem - Polsat News

Photo / polsatnews

W pierwszych miesiącach 2019 r. Wielka Brytania pozostała na drugim miejscu wśród odbiorców polskiego wywozu rolno-spożywczego. Od stycznia do maja polscy eksporterzy ulokowali tam produkty o wartości 1 183 mln euro, co oznacza wzrost o 12,4% w relacji rocznej.

 Wielka Brytania jest ważnym odbiorcą dla POLSKI szczególnie: przetworów mięsnych, mięsa drobiowego, czekolady i wyrobów tytoniowych, pieczywa cukierniczego. Jak wynika z danych Eurostat, w okresie styczeń-maj br. wartość całego polskiego eksportu mięsa nieprzetworzonego wzrosła o 3,1% r/r, wynosząc ok. 2,1 mld euro, z czego towary za 224 mln euro, czyli 1/10 trafiły do Wielkiej Brytanii. Rynek brytyjski jest ważny szczególnie z punktu widzenia branży drobiarskiej, która w podanym okresie sprzedała tam drób o wartości 133 mln euro, czyli o 9% wyższej niż rok wcześniej. Wyspiarze są też najważniejszym odbiorcą polskich przetworów mięsnych. Łączna wartość ich eksportu wyniosła 501 mln euro, z czego 183 mln euro stanowiły towary kupione prze Brytyjczyków.Wysoką, 32-procentową, dynamikę wzrostu eksportu na Wyspy zanotowano także w przypadku pieczywa cukierniczego (do 80 mln euro). Z kolei o 11% zwiększyła się sprzedaż czekolad do Wielkiej Brytanii (do 112 mln euro).

Konrad W

Od 1 Stycznia wiza na 6 miesiecy do UK bez zasiłków. Szczegóły.

10 września 2020