Bezwzględni rumuńscy przestępcy z łatwością latają do UK

Bezwzględni rumuńscy przestępcy z łatwością latają do UK

 

Rumuńscy bracia, którzy związali kobietę sznurowadłami przed tym jak ją zgwałcili, przybyli do Wielkiej Brytanii zaledwie kilka tygodni wcześniej, nie wzbudzając podejrzeń

Ovidiu Mamaliga, 30 i Andrei Mamaliga, 28, zaatakowali kobietę w maju po zwolnieniu z więzienia po wyroku w sprawie gwałtu we Francji w 2016 roku. Ale zdumiewające jest to, że ich przyjazd do Wielkiej Brytanii – który miał miejsce niemal natychmiast po wyjściu z więzienia – nie wywołał żadnych alarmów, ponieważ oddział graniczny nie miał rejestru ich wcześniejszych wyroków skazujących.

Mężczyźni rozmawiali z ofiarą przed drzwiami do jej mieszkania, zanim zaatakowali ją, związali sznurowadłami i zgwałcili ją. Policja boi się, że mogą być inne ofiary braci, które jeszcze nie zgłosiły się na policję.

Ta szokująca sytuacja mogłaby doprowadzić do wezwania do ulepszeń w wymianie rejestrów karnych w całej Europie.

Komisarz z policji londyńskiej Tim Desai powiedział:

„To był przerażający atak seksualny popełniony przez dwóch braci, którzy stwarzają ogromne zagrożenie dla kobiet i powinni być za kratkami. „Zachęcamy Cię do skontaktowania się z policją – nasz specjalnie wyszkolony oficer zapewni ci wsparcie, którego będziesz potrzebować, a my zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby sprawiedliwości stało się zadość”.

Obaj bracia zostali aresztowani w Wembley we wtorek 6 czerwca i odmówili udziału w przesłuchaniach policyjnych. Zostali skazani 1 grudnia. Każdy został skazany na 12 lat więzienia i kolejne osiem lat na zwolnieniu warunkowym. Wnioski dotyczące ich deportacji pod koniec odsiadki, zostały złożone.

Choć Uk nie jest w Schengen i każdy jest kontrolowany, to kontrola na granicy jest dziurawa.

Katarzyna Cz.

 

9 grudnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime