Bezsilnosc Brexitu, parlament moze dawac poprawki

Bezsilnosc Rzadu Brexitu, parlament moze dawac poprawki do umowy z EU caly czas wiec nie moze UK wyjsc z UE bez umowy...

 

Premier Maj I jej Rzad został upokorzony po trzech oddzielnych glosowaniach Brexitów w Izbie Gmin – włącznie z potępiającą poprawką złożoną przez buntownika Dominika Grieve, który praktycznie wyklucza wyjście bez porozumienia.

Przy 321 głosach na 299 rząd został pokonany w wyniku głosowania nad poprawką pana posła Grieve’a, która pozwoli posłom głosować nad poprawkami do umowy o wyjściu z UE, jeśli zostanie ona pokonana w znaczącym głosowaniu w przyszłym tygodniu.

Rząd pani May został już pokonany w dwóch głosowaniach szokujących w Izbie Gmin dzisiejszego wieczoru, ponieważ trwający wiersz pogardy grozi wykolejeniem rozpoczęcia pięciodniowej debaty o Brexit.

Zwycięstwo pana Grieve pozwoli na wielokrotne zmienianie ostatecznej wersji umowy Brexit – kończąc groźby pani May dotyczące jej Brexitu lub braku porozumienia.

Obecnie czytamy: „Wynegocjowana umowa o wycofaniu i ramy przyszłego związku zostały I musza zostac zatwierdzone uchwałą Izby Gmin. „

Posunięcie pana Grieve’a teraz stanowi nowy ból głowy dla rządu w związku z jego agendą Brexit.

Poprawkę pana Grievego poparło kilku posłów torysów, w tym Sir Oliver Letwin, Ken Clarke i Anna Soubry.

Jednym slowem w nastepnym tygodniu glosowania w Parliamencie na temat umowy pani May.

Jesli jej umowa wyjscia z Unii bardzo blisko czyli soft Brexit nie zostanie przyjeta Wielka Brytania nie moze takze wyjsc z UE  bez porozumienia gdyby np. Pani May zadecydowala Brexit bez umowy….. gdyz dzisiejsze glosowanie uchwalilo ze Parlament bedzie ustalal poprawki.

Poprostu zwiększono role parlamentarzystów w kształtowaniu Brexitu,

PODSUMOWANIE.

UK nie moze wyjsc bez umowy gdyz dzisiejsza ustawa to ograniczyla, ale Parliament chyba nie zgodzi sie za tydzien z umowa pani May wiec UK nie moze wyjsc z umowa Pani May… wiec co teraz. Jak dlugo przygotuja nowa umowe za rok, za 2 lata czy nowe wybory w UK a tutaj wygrac moze Partia Pracy a ona chce drugie referendum…Jak to mowia ruski film, nikt nie wie Co zrobic…

Konrad W.

 

 

 

4 grudnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *