Bezpłatna szczepionka dla wszystkich dzieci w szkołach UK

Bezpłatna szczepionka dla wszystkich dzieci w szkołach UK

 

Około 30 milionów ludzi – prawie połowa populacji Wielkiej Brytanii – otrzymuje szczepionkę przeciw grypie, w największej kampanii szczepień zimowych w NHS.

Po raz pierwszy wszyscy uczniowie szkół podstawowych mogą otrzymać bezpłatne szczepienia.

Oprócz dzieci  szczepionki otrzymają również osoby w wieku powyżej 65 lat, kobiety w ciąży i osoby z istniejącymi chorobami.

Tymczasem rząd powiedział, że jest przekonany, że kampania przeciw grypie nie zostanie zakłócona możliwym Brexitem bez porozumienia…Producenci zostali poproszeni o upewnienie się, że wszystkie dostawy będą w Wielkiej Brytanii do 31 października, kiedy Wielka Brytania ma opuścić UE. Zwykle dostawy trwają do listopada i grudnia.

Personel NHS może otrzymać bezpłatne szczepienia, aby chronić pacjentów i społeczeństwo
Ministrowie zamówili także dodatkowe materiały eksploatacyjne od innego producenta na wypadek trudności.

Zastępca dyrektora medycznego Anglii, prof. Jonathan van Tam, powiedział, że planowano „solidnie” i był przekonany, że osoby, które zdecydują się na szczepienie, nie będą miały żadnych problemów. „Zdajemy sobie sprawę, że jest to niezwykły rok – dlatego podjęliśmy nasze kroki” – powiedział.

Szczepionka przeciw grypie została zaoferowana zdrowym dzieciom tylko w ciągu ostatnich sześciu lat za pomocą aerozolu do nosa. W tym roku po raz pierwszy będzie ona dostępna dla wszystkich grup wiekowych w szkole podstawowej w Wielkiej Brytanii.

Program grypy został rozszerzony na dzieci, ponieważ są bardziej narażone na rozprzestrzenianie wirusa między sobą i na starszych, bardziej wrażliwych członkach rodziny.

Uczniowie szkoły podstawowej mogą otrzymać szczepionkę w szkole, podczas gdy inne grupy wiekowe mogą korzystać z aptek i lekarzy rodzinnych.

Około 1700 zgonów w ubiegłym roku było związanych z grypą.

Konrad W

 

5 października 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *