Bezdomni Polacy dostaną odszkodowanie za deportację z UK

Bezdomni Polacy dostaną odszkodowanie za deportację z UK

 

Dane uzyskane przez BBC wskazują, że w ciągu roku do maja 2017 r. 698 bezdomnych obywateli UE zostało usuniętych z kraju.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stwierdziło, że nie podjęto żadnych dalszych działań przeciwko bezdomnym obywatelom europejskim.

Kancelarie prawne poinformowały BBC, że co najmniej 45 klientów dochodzi obecnie swoich praw.

Każde roszczenie jest warte tysiące funtów i różni się w zależności od czasu spędzonego w areszcie oraz innych czynników obciążających.

„Odebrana wolność”

Tomas Lusas z Litwy został aresztowany przez funkcjonariuszy imigracyjnych w 2016 r. po tym, jak został wyrzucony z domu i zmuszony do spania na ulicy w zachodnim Londynie.

Pan Lusas odmówił podpisania swoich dokumentów deportacyjnych i został zatrzymany w Brook House Immigration Center na Gatwick przez 19 dni.

„To było jak więzienie”, powiedział.

Pan Lusas odwołał się od decyzji o deportacji i wygrał. Później otrzymał ponad 10 000 funtów odszkodowania.

Niezgodna z prawem i dyskryminująca

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pod przywództwem Theresy May wprowadziło pojęcie bezdomności jako nadużycia praw traktatu UE sprzed dwóch lat.

Ale zespoły imigracyjne wybierały za cel bezdomnych, nawet jeśli pracowali lub mieli prawo stałego pobytu w Wielkiej Brytanii.

Polityka została wstrzymana po przeglądzie sądowym w grudniu, który uznał ją za niezgodną z prawem i dyskryminującą.

Leonie Hirst, adwokat ds. imigracji i prawa publicznego, powiedziała, że ​​każdy obywatel UE lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, który został zatrzymany lub deportowany w podobnych okolicznościach, może teraz wysunąć potencjalne roszczenie.

Pani Hirst powiedziała, że ​widziała przypadki, w których urzędnicy ignorowali zwyczajową praktykę sprawdzenia indywidualnych okoliczności przed podjęciem decyzji, czy usunąć danego bezdomnego.

Byłeś deportowany z UK lub zatrzymany do więzienia gdyż nie miałeś domu, bierz adwokata na wyspach , pieniądze czekają które wypłaci Brytyjski Rząd kwoty zaczynają się od 10 000 funtów.

Wielu emigrantów z UE śpi po parkach, teraz już ich nikt nie deportuje.

Znalezione obrazy dla zapytania immigrant from eu sleep in park london

Konrad W

 

14 maja 2018