Benefity nie dla wszystkich, idą zmiany. Czas do pracy.

Benefity nie dla wszystkich, idą zmiany. Czas do pracy.

 

Do tej pory były trzy rodzaje imigrantów z UE mieszkających w Wielkiej Brytanii:

1.Osoby które przyjechały na wyspy pracowały kilka tygodni i poszły na zasiłki a że miały dzieci siedzą az do czasu aż dziecko skończy 16 lat , choć międzyczasie urodziły kolejne dzieci. Państwo opłaciło dom i dało około 650 funtów benefitów na miesiąc.

2. To Osoby w których jedna osoba pracowała a druga nie. Gdy jedna osoba pracowała a druga nie ich zarobek był mały wiec mogły dostać full benefity. Gdyby druga osoba poszła do pracy zasiłki byłyby znikome.

3. Grupa to osoby które pracowały jakiś czas później szły na zasiłek dla bezrobotnych , odpoczęły z kilka miesięcy gdzie państwo płaciło za dom i dostawały zasiłki na dzieci . Po jakimś czasie szły do pracy i tak na okrągło.

Niestety idą zmiany i RAJ ZASIŁKOWY się kończy dla niektórych osób.

 

Morawiecki z Rządu PIS mówił że po Brexit do Polski  wróci około 200 000 ludzi czy miał rację cóż, napewno jakaś części wróci gdyż Brexit nie jest po to aby było jak jest.

Pani Genowefa imie zostało zmienione pobierała Child tax, working tax i child benefity , należała do tej 3 grupy. Nastąpiły w jej życiu zmiany zawodowe i rodzinne ma dzieci i musiała zgłosić te zmiany, niestety dostała informację że musi się zarejestrować już na Universal Credit. Zrobiła to także niestety nie dostała upragnionych benefitów bo kiedyś nie pracowała będąc na zasiłku dla osób bezrobotnych. Dlaczego?

Oto odpowiedz aby dostać Universal credit trzeba :

– nie być bezrobotnym – mieć przepracowane 5 lat lub prowadzić firmę  – nie pobierać zasiłku dla chorych – być studentem z ubezpieczeniem – mieć osobę w rodzinie która spełnia te wymagania

Oto dokument które dostają Polskie rodziny, ucięliśmy dane aby zakryć imiona i nazwiska Polaków.

 

Jeśli chcesz pisać odwołanie pisz do Polish community w Liverpool – polishcommunityuk@gmail.com lub dzwoń 07984921874

Konrad W

 

7 grudnia 2017