Benefit childcare wstrzymany. Ludzie z dlugiem do 1000 funtów

Benefit childcare wstrzymany. Ludzie z dlugiem do 1000 funtów

 

Chaos w rządowym systemie opieki nad dziećmi oznacza, że ​​wiele osób nie zostało opłaconych

Opiekunowie dzieci w Wielkiej Brytanii nie zostali opłaceni w tym tygodniu po technicznej usterce rządowego systemu opieki nad dziećmi , co oznaczało, że niektórzy mieli nawet do 1000 funtów dlugow.

Jednak z  opiekunek do dziecka, napisała na Twitterze: „Rodzice beda musieli placic za spoznione wplaty.

Problemy odnoszą się do szeroko zakrojonego programu wprowadzonego w ubiegłym roku, w którym rodzice w wieku poniżej 12 lat mogą otworzyć konto online i uzyskać do 2000 £ rocznie na każde dziecko, aby pomóc w pokryciu kosztów opieki nad dzieckiem.

Opóźnienia w ostatnich tygodniach spowodowały, że niektórzy opiekunowie dzieci nie dostali pieniedzy, co mogło również potencjalnie oznaczać, że niektórzy rodzice zostali obciążeni opłatami za spóźnioną opłatę od ich opiekunki nawet do 1000 funtów.

W mediach społecznościowych pojawiły się doniesienia o awarii systemu płatności lub awarii w ciągu tygodnia rozpoczynającego się 29 października, co spowodowało, że wielu dostawców nie otrzymywało zapłaty.
Guardian Today: nagłówki, analiza, debata – wysyłane bezpośrednio do ciebie
Czytaj więcej

W poniedziałek niezależna dziennikarka Felicity Hannah napisała na Twitterze: „System opieki nad dziećmi” zwolnił „w zeszłym tygodniu, a płatności nie zostały dokonane. Moja opiekunka została bez pieniędzy i nawet nie otrzymałem powiadomienia. Helpline mówi, że jest zalewany rozmowami na ten temat. ”

W międzyczasie opiekunka do dziecka Tracey mówi, że 3 rodzice sa jej winni ponad 1000 funtów.

We wtorek HM Revenue & Customs stwierdziło, że „zidentyfikowało problem, który spowodował opóźnienia w niektórych nieopodatkowanych płatnościach na opiekę nad dzieckiem”. Dodaje: „Przepraszamy za niedogodności, które spowodowało to dla rodziców i dostawców.”

Jednak Neil Leitch, dyrektor wykonawczy organizacji charytatywnej w przedszkolnym stowarzyszeniu edukacyjnym, twierdzi, że jest wiele pytań bez odpowiedzi, takich jak liczba dostawców i rodziców, których dotyczyły skutki finansowe, i czy HMRC zagwarantuje opiekunkom którzy stracili pracę czy będą kompensowane czy jednak rodzice beda placic ?

Jak działają systemy wolnej od podatku opieki nad dziećmi

Koszty opieki nad dziećmi gwałtownie rosną: w tym roku badania wykazały, że przeciętne miejsce do żłobka w niepełnym wymiarze godzin dla dziecka poniżej drugiego roku życia wynosi 6,300 £ rocznie, wzrastając do 9 500 £ w Londynie.

Istnieje kilka inicjatyw rządowych, które mogą pomóc. Ale „zagmatwany klimat” wsparcia oznacza, że ​​rodzice są zagrożeni brakiem niezbędnej pomocy, według organizacji Family & Childcare Trust, która przeprowadziła badania.

Więc co jest w oferte Rzadu czyli ile możesz otrzymać i kto kwalifikuje się? Oto główne schematy.

• Opieka nad dziećmi wprowadzona w zeszłym roku, jest przeznaczona dla pracujących rodzin, w tym osób samozatrudnionych, w Wielkiej Brytanii z dziećmi poniżej 12 roku życia (poniżej 17 lat, jeśli są wyłączone). Rodzice otwierają konto online, aby płacić za zarejestrowaną opiekę nad dzieckiem czyli za opiekunka do dziecka, żłobek, nianię, klub pozaszkolny, klub gier i tak dalej. Dostawca musi być zarejestrowany.

Za każde 8 GBP, które wpłacasz, rząd dodaje dodatkowe 2 £, do 2 000 £ rocznie na każde dziecko.

Aby skorzystać, rodzice muszą zarabiać średnio co najmniej 125 funtów tygodniowo, ale mniej niż 100 000 funtów rocznie. Jeśli Ty lub Twój partner korzystasz z urlopu macierzyńskiego / ojcowskiego lub jesteś niezdolny do pracy z powodu niepełnosprawności lub obowiązków opiekuńczych, nadal możesz się kwalifikować. Dzieci przestają kwalifikować się 1 września po swoich 11 urodzinach.

Aby złożyć wniosek, przejdź do gov.uk/apply-for-tax-free-childcare.

• Kupony na opiekę nad dzieckiem.

W ramach tego programu, oferowanego przez wiele miejsc pracy, rodzice mogą płacić za opiekę nad dziećmi za pośrednictwem wynagrodzenia, co zmniejsza koszty, umożliwiając płacenie z pensji przed opodatkowaniem. Obecnie jest ona zamknięta dla nowych kandydatów, ale jeśli dołączyłeś do 4 października 2018 roku, zazwyczaj możesz otrzymywać kupony, dopóki pozostaniesz u tego samego pracodawcy (i nadal będą prowadzić program)..Nie możesz kontynuować ubiegania się o bony, jeśli z powodzeniem złożysz wniosek o bezpłatną opiekę nad dziećmi.

Katarzyna W.

 

10 listopada 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *