Będzie praca dla 2500 osób w Yorkshire

Yorkshire Praca

Będzie praca dla 2500 osób w Yorkshire 

W Yorkshire na terenie północno wschodniej Anglii powstanie nowa kopalnia.

Firma zagwarantuje pracę dla tysięcy ludzi.

Projekt uzyskał już 1 mld dolarów USA co zwiększa pulę jaką obecnie projekt posiada czyli 1.2 mld dolarów.

Fundusze które zostały nazbierane zostaną przeznaczone na budowę jednej z największych brytyjskich kopalni w pobliżu Whitby.

Około 2000 osób dostanie pracy przy budowie zaplecza kopalni a kolejne 2500 osób gdy kopalnia ruszy pełną parą. Oczekuje się w roku 2021.

W cały projekt finansuje także firma kontrolowana przez australijskiego miliardera Gina Rineharta który zainwestował 300 milionów dolarów.

W kopalni będzie wydobywany polihalit.

Polihalit, K2Ca2Mg[SO4]4·2H2O, minerał, dihydrat siarczanu(VI) magnezu potasu wapnia. Krystalizuje w układzie trójskośnym. Zwykle czerwony lub żółtawoczerwony, zdarzają się także kryształy bezbarwne lub szare. Połysk perłowy.

Występuje razem ze złożami soli, m.in. na obszarze Niemiec i Austrii. W Polsce spotykany w pokładach soli eksploatowanych na Kujawach (Kłodawa) i nad Zatoką Pucką. Stosowany do produkcji nawozów sztucznych.

 

polit

 W tym celu planuję sie wykopanie tunelu na odległość 37 km skąd będzie wydobywało się ten surowiec. Następnie surowiec będzie transportowany do zakładu przetwórczego w Tesside.

Będzie potrzeba wiele osób do kopalni jak i kierowców do wywozu ziemi i transportu surowca do przeróbki.

Jak powiedział jeden radny – będzie to bardzo duża ilość pracy dla rodzin na pokolenia. Już od stycznia zacznij interesować się rekrutacją do pracy na terenie Whitby.

Konrad W

 

7 listopada 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Yorkshire