Będą zwolnienia pielęgniarek w szkołach.

Będą zwolnienia pielęgniarek w szkołach.

Związki zawodowe potępiają cięcia etatów pielęgniarek szkolnych.

Królewskie Kolegium Pielęgniarskie podało dane liczbowe dotyczące zmniejszenia liczby pielęgniarek szkolnych i środowiskowych.

Związek stwierdził, że ​​ winne wszystkiemu są cięcia rządu w budżecie zdrowia publicznego – zarządzanego przez lokalne władze.

Konserwatyści twierdzą, że chronią zdrowie dzieci ponad 3 mld funtów wydanych na zdrowie publiczne w zeszłym roku.

Rzecznik partii powiedział, że rząd opublikował „najlepszy” plan walki z otyłością wśród dzieci, podczas gdy inwestycje miały miejsce w zakresie zdrowia psychicznego dziecka.

„Koncentrujemy się na ochronie zdrowia naszych dzieci”, dodał.

Ale słowa te zostały zakwestionowane przez RCN, który mówi, że pielęgniarki szkolne i środowiskowe są „niezbędne” w programie.

W 2011 roku w Anglii rozpoczął się czteroletni plan zwiększenia liczby pielęgniarek środowiskowych, ale związek obawia się, że postęp jest obecnie osłabiony.

Dane pokazują, że jest ponad 2500 pracowników medycznych w szkołach, w porównaniu z 3000 w 2010 r. – spadek o 16%.

Liczba pielęgniarek środowiskowych wzrosła od 2010 roku, kiedy wynosiła 8 000, dzięki ukierunkowanemu programowi rekrutacji.

Jednak liczba ta spadła o 1000 z ponad 10.000 zanotowanej w 2015 r.

Rady otrzymują fundusze z Departamentu Zdrowia na prowadzenie publicznych służb zdrowotnych.

Finansowanie zostało obniżone w każdym z trzech ostatnich lat, a do 2020 r. Kwota dotacji powinna być o 10% niższa niż w 2016 r.

RCN, która odbywa doroczną konferencję w Liverpoolu, zaprezentowała badania pokazujące ogólny deficyt wszystkich rodzajów pielęgniarek w Anglii.

Stwierdzono, że było około 40 000 stanowisk pracy – 2 razy więcej niż w 2013 roku. Problemy w innych miejscach w Wielkiej Brytanii były mniej poważne, donosi związek.

Konrad W

18 maja 2017