Będą zatrzymania zarażonych w UK nowa ustawa Koronawirusa

Będą zatrzymania zarażonych w UK nowa ustawa Koronawirusa

 

Premier musi wygrać głosowanie w Izbie Gmin w środę, aby zachować trwającą ustawę o koronawirusie, która została przyjęta przez Parlament pierwszego dnia blokady koronawirusa w kraju 23 marca i musi być odnawiana co sześć miesięcy, aby obowiązywała.

Ogromne 329 stron kluczowych aktów prawnych szybko ustanowiło istotne uprawnienia do zatrzymywania każdej osoby, która może być zaraźliwa, zamykania granic i odkładania wyborów. Ustawa o koronawirusie zapewniła również uprawnienia do zawieszenia gwarancji praw człowieka w różnych miejscach.

BORIS JOHNSON stoi w obliczu druzgocącej porażki w Izbie Gmin w tym tygodniu, ponieważ posłowie zbuntowanej Partii Konserwatywnej zwracają się przeciwko niemu w posunięciu, które może zniweczyć ogromną dziurę w jego planie wprowadzenia dalszych środków blokujących koronawirusa, aby opanować pandemię w Wielkiej Brytanii.

42 ministrów poparło poprawkę, która zmusiłaby premiera do odbycia debaty parlamentarnej i głosowania przed nałożeniem jakichkolwiek dalszych środków koronawirusa, takich jak godzina policyjna, blokady lub ograniczenia kontaktów społecznych.

W zeszłym tygodniu pan Johnson ogłosił szereg nowych zasad, w tym puby, bary i restauracje zamykane codziennie do godziny 22:00, a także zwiększone kary dla osób nie noszących masek

Teraz premier znajduje się pod ponowną presją ogromnej grupy organizacji charytatywnych i organizacji zajmujących się prawami człowieka, które wezwały posłów do zniesienia ustawy, która umożliwia ministrom nakładanie znacznych ograniczeń na swobody obywateli bez debaty w parlamencie.

Grupy takie jak Liberty, Black Lives Matter UK, Joint Council for the Welfare of Immigrants, the Traveller Movement i Big Brother Watch chcą całkowitego zniesienia ustawy o koronawirusie.

Oświadczenie podpisane przez 22 organizacje reprezentujące różne sprawy, od wolności obywatelskich po prawa osób niepełnosprawnych, równość rasową, prawa migrantów, rzecznictwo Cyganów i Romów, zdrowie psychiczne, policję i bezdomność, ostrzegło rząd, że ustawa ma nieproporcjonalny wpływ na mniejszości etniczne i ludzi wrażliwych.

We wspólnym oświadczeniu wezwano ministrów do „zniesienia ustawy i zamiast tego skupienia się na odpowiedzi na pandemię, która chroni prawa człowieka wszystkich i nie narusza swobód obywatelskich”.

Dyrektor Liberty Martha Spurrier ostrzegła: „Posłowie nie mieli czasu na zbadanie ustawy o koronawirusie, kiedy została wprowadzona.

Konrad W

27 września 2020