Będą ścigać studentów z UE nie płacą pożyczek. Dlatego też Brexit

Będą ścigać studentów z UE nie płacą pożyczek. Dlatego też Brexit

 


Studenci z UE są winni 529 milionów funtów .

Studenci z UE mają obecnie prawo zaciągnąć pożyczkę w wysokości do 9 250 funtów rocznie na opłacenie czesnego, podobnie jak brytyjscy kandydaci. Ale badania The Sun wykazały, że niektórzy studenci, na przykład z Rumunii, są informowani przez pośredników, że nie będą musieli spłacać ani grosza.

Pewien agent zachęcający rumuńskich studentów do ubiegania się o brytyjskie kursy powiedział śledczemu Sun udającego studenta: „To jest ostatni rok – twoja ostatnia szansa”. Inne firmy zaoferowały pomoc wnioskodawcom za opłatę w wysokości 60 funtów. Jeden z rumuńskojęzycznych pracowników brytyjskiej agencji powiedział nam: „(Po Brexit) to będzie koniec. Każdy, kto nie dostanie zezwolenia na pobyt po 2019 roku, nie będzie mógł dostać się do Wielkiej Brytanii.” Zapytany, czy student będzie musiał spłacić pożyczkę, jeśli wróci do Rumunii, agent powiedział:

„Nawet jeśli będą cię szukać, nie będziesz mieć zarejestrowanych zarobków. . . nie zdołają cię znaleźć.

Prowadzona przez rząd Student Loan Company potwierdziła wczoraj, że studenci z UE spłacili 104,7 miliona funtów z pożyczonych kwot – z 592 milionami funtów wciąż pozostającymi do spłaty.

Jednak urzędnicy Ministerstwa Edukacji wciąż nie mają pomysłu, jak, jeśli w ogóle, działać będzie system pożyczek po Brexit. Tymczasem dane wskazują, że liczba zgłoszeń od studentów z UE wzrosła z 44 300 w latach 2015-16 do 56 500 w roku 2016-17.

Wczoraj wieczorem urzędnicy SLC nalegali, że istnieją plany działania, które mają na celu ściganie wszystkich długów – zarówno w kraju, jak i w całej Europie.

„Prosimy każdego, kto ma informacje na temat podejrzanej aktywności związanej z finansowaniem studentów w Wielkiej Brytanii lub za granicą, aby skontaktował się z naszą infolinią pod numerem 0141 243 3336 lub e-mailem cfs@slc.co.uk.

Wziąłeś kredyt , skończyłeś studia i uciekłeś z wysp, znajdą ciebie, Brexit jest po to aby zahamować i odzyskać stracone pieniądze jakie uciekają z wysp.

“We have a zero tolerance for fraud and in the last year we have prevented £16.3million of taxpayers’ money from being paid out to fraudsters.

“We would ask anyone with information on any suspicious activity in relation to student funding in the UK or overseas to contact our hotline on 0141 243 3336 or email cfs@slc.co.uk.”

Konrad W.

21 lutego 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK