Będą kary za spanie na podłodze lotniska

Będą kary za spanie na podłodze lotniska

 

Lotnisko Stansted zakazuje spania na podłodze terminalu.

Lotnisko w Essex przyjęło nową politykę, w związku z 600 mln funtów reorganizacją, co oznacza również, że hala odlotów jest zamknięta po ostatnim locie o 22:45 i nie można do niej wejść do 2:30 rano. Pasażerowie są budzeni w hali przylotów przez anty-drzemkowe patrole, które budzą ich co 10 minut, a także znaki informujące pasażerów, aby „nie kładli się”.

Zarząd lotniska uważa, że około 600 osób śpi w terminalu w godzinach nocnych i chcą, aby to się skończyło.

Lotnisko opublikowało tweety:

„Od poniedziałku, 11 czerwca, pasażerowie odlatujący wczesnymi lotami nie powinni przybywać na lotnisko wcześniej niż planowo.”

„Ponieważ nie zezwalamy na spanie, korzystanie z łóżek polowych, śpiworów i innych przenośnych środków do spania, szczegóły noclegu i opcje podróży są dostępne poniżej.”

Wyczerpani pasażerowie są następnie wysyłani do hali przylotów, ale nie wolno im siedzieć na podłodze.

Jeden z użytkowników Twittera powiedział: „Absurd, ja osobiście nie śpię na lotnisku, ale nigdy nie mam problemu z tymi, którzy to robią. To jest po prostu bardzo podłe @STN_Airport.”

Hala przylotów będzie otwarta przez całą noc, więc pasażerowie będą mogli wrócić do domu.

Nie wiadomo, jak długo potrwają zmiany.

Pasażerowie będą musieli skorzystać z jednego z hoteli w pobliżu lotniska, jeśli muszą tam być wcześniej przed lotem.

Rekordowe 26 milionów pasażerów skorzystało z lotniska Stansted w zeszłym roku, co stanowi wzrost o prawie 1,7 miliona w stosunku do roku poprzedniego.

Nowe zasady pojawiły się pomimo tego, że Stansted znalazło się w rankingu 10 największych brytyjskich lotnisk z największymi opóźnieniami lotów w zeszłym roku.

Konrad W.

 

18 czerwca 2018