BBC zatrudnia już ponad 400 lesbijek, gejów i osoby transpłciowe

BBC ujawnia zatrudnia już ponad 400 lesbijek, gejów i osoby transpłciowe

 

BBC ujawniło że poufne badanie wewnętrzne pokazało, że zatrudnia ponad 400 osób transpłciowych .

417 pracowników, którzy stanowią więcej niż jedną na 50 swoich pracowników, to osoby innej płci.

W następstwie ustaleń dyrektor ds. Różnorodności Tunde Ogungbesan BBC przeprowadził gruntowną reformę, aby uczynić Korporację bardziej „trans-friendly”.

Ujawnił także, że 11% pracowników BBC to lesbijki, geje, osoby biseksualne lub transpłciowe (LGBT), ale powiedział, że nadal nie uważa Korporacji za wystarczająco zróżnicowaną.

Niemal jedna czwarta z 21 239 pracowników odmówiła ujawnienia swojej orientacji, a z pozostałej części 2,2 procent stwierdziło, że są biseksualne, 4,8 procent to geje i 1,3 procent lesbijki.

Almost a quarter of its 21,239 staff declined to reveal their orientation and from the remainder, 2.2 percent said they were bisexual, 4.8 percent were gay men and 1.3 percent lesbian.

 

Pan Ogungbesan powiedział, że BBC chce, aby osiem procent pracowników pochodziło ze społeczności LGBT do 2020 roku

Według oficjalnych danych brytyjskich z 2016 roku, dwa procent osób twierdziło, że są lesbijkami, gejami lub biseksualistami.

Dyrektor ds. Różnorodności BBC ujawnił wyniki badania na Forum Polityki Społecznej w Westminster, w którym udział wzięli starsi urzędnicy państwowi, lekarze i działacze na rzecz praw osób transpłciowych w zeszłym miesiącu.

Powiedział im: „Czy ktoś może zgadywać, ilu ludzi ujawniło, że są transpłciowi w BBC.

Pan Ogungbesan powiedział, że wyniki BBC przerobią jego „przewodnik stylu”, który określa zasady dotyczące „uczciwości i terminologii” w korporacji.

Dodał: „Jeśli uda nam się stworzyć kulturę, w której każdy czuje, że może wnieść do organizacji swoją najlepszą pracę i dzięki temu można zacząć zmieniać procesy myślowe i sposoby zachowań ludzi oraz sposób, w jaki nadawane są ich programy, wtedy osiągnęłoby to, co próbujemy zrobić. „

Badania BBC są prowadzone, gdy rząd przygotowuje się do ujawnienia planów w przyszłym tygodniu, aby zmniejszyć stres i zwiększyć biurokrację, aby ludzie mogli zmienić płeć.

Minister ds. Równości Penny Mordaunt rozpocznie we wtorek konsultacje i powiedział członkom gabinetu, że uważa to za „jeden z najważniejszych problemów, przed którymi stoi współczesne społeczeństwo brytyjskie”.

Konrad W

 

5 lipca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka