Bartosz Lewicki trafia do więzienia Londyn. Przemyt papierosów na 579 tys funtów

Bartosz Lewicki trafia do więzienia. Przemyt papierosów na 579 tys funtów Londyn

 

Mężczyzna, który uciekł przed skazaniem za nielegalne oszustwo w wysokości 579 000 funtów, został uwięziony po tym, jak został złapany w Polsce i ekstradowany z powrotem do Wielkiej Brytanii.

41-letni Bartosz Lewicki uciekł z wielkiej Brytanii , zanim został skazany za udział w oszustwie przemytu tytoniu prowadzonym przez HM Revenue and Customs (HMRC), ale został aresztowany przez polską policję.

W 2016 roku Lewicki został przyłapany na gorącym uczynku, ponieważ przesyłka 1,6 miliona papierosów, ukryta wśród części samochodowych, została wyładowana z ciężarówki w magazynie w Stanmore w północno-zachodnim Londynie.

Oficerowie HMRC napadli również na garaż, który wynajął w pobliskim Greenford, gdzie znaleziono dalsze 490 000 nielegalnych papierosów. Całkowity uniknięty podatek akcyzowy wyniósł 579 536 funtów.

Lewicki został skazany na cztery lata więzienia pod nieobecność w sądzie koronnym Blackfriars w dniu 2 maja 2017 r.

Współsprawca, kierowca ciężarówki Przemysław Olszewski, 33 lata, przyznał się do winy i został skazany na 15 miesięcy więzienia.

25 października tego roku 2019 Lewicki pojawił się w sądzie koronnym Blackfriars, gdzie potwierdzono jego czteroletni wyrok.

Brett Wilkinson, zastępca dyrektora HMRC, powiedział:

„Lewicki pomyślał, że może uniknąć więzienia, uciekając z kraju do Polski. Ale mylił się i teraz stoi przed sądem za kratkami. Wyśledzenie zbiegów, takich jak Lewicki, pokazuje, jak daleko HMRC współpracuje z organami ścigania na całym świecie.

„Będziemy nieustannie ścigać tych, którzy popełniają tego rodzaju przestępstwa, które podcinają uczciwe firmy i kradną nasze usługi publiczne.

„HMRC ma duże doświadczenie w zarządzaniu poważnymi przestępcami i powracaniu zbiegów, by stanąć przed wymiarem sprawiedliwości. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat wróciliśmy ponad 30 zbiegów, w tym niektóre z najbardziej szkodliwych oszustw podatkowych w Wielkiej Brytanii ”.

Konrad W

 

26 października 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *