Barnier atakuje. Swobodny przepływ ludzi lub wysokie cła po Brexit

Barnier atakuje. Swobodny przepływ ludzi lub wysokie cła po Brexit

 

Barnier nakazuje Wielkiej Brytanii zaakceptować swobodny przepływ lub stawić czoła paraliżującym barierom handlowym

BRUKSELA żada aby Boris Johnson zaakceptował swobodny przepływ osób lub będzie musiał znieść ciężkie bariery handlowe dla towarów po Brexicie, ujawnił wieczorem Michel Barnier.

Na prywatnym spotkaniu z posłami do PE główny negocjator UE powiedział, że związek między bezproblemowym przepływem towarów a ludźmi będzie „najtrudniejszym pytaniem” w następnej rundzie rozmów.

Twierdził, że harmonogram zawarcia przez Johna Johnsona umowy o wolnym handlu do grudnia 2020 r. Jest „zbyt krótki” i nie zostanie dotrzymany. „Jedenaście miesięcy to zbyt krótki okres”, powiedział Barnier, zgodnie z notatką przedstawioną przez Express.co.uk. „Będziemy musieli skupić się na konkretnych tematach”.

Nowe pakty w sprawie towarów, danych, rybołówstwa, lotnictwa i sądownictwa będą podstawą wczesnych negocjacji, dodał biurokrata w Brukseli.

Ale opisał harmonogram jako „bardzo trudny scenariusz”, który może spowodować, że Wielka Brytania opuści okres przejściowy na WTO po grudniu 2020 r.

Wielka Brytania będzie zmuszona podpisać się pod szerokimi zobowiązaniami dotyczącymi równych warunków działania w biznesie, jeśli Johnson ma osiągnąć relację „zero taryf, zero kontyngentu” z Brukselą.

Barnier powiedział posłom do PE, że zażąda środków ochrony, ponieważ jest bardzo zaniepokojony, że bez środków ochrony Wielka Brytania będzie mógł manipulować standardami, aby uczynić kraj bardziej konkurencyjnym dla produkcji.

Od 2021 czekać będziesz 5 lat na benefity i zasiłki w UK

Konrad W

 

26 listopada 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *