Banki kontrolują Polaków ich statut na wyspach.

Banki kontrolują Polaków ich statut na wyspach.

 

Tysiące obywateli Wielkiej Brytanii mogłoby mieć błędnie zamrożone konta bankowe z powodu polityki imigracyjnej

Zmiany, które weszły wymagają, aby banki i towarzystwa budowlane sprawdzały 70 milionów rachunków bieżących co kwartał.

Osoby, których wizy się skończyły, osoby, które nie dostały azylu i kryminaliści powinni mieć zamknięte lub zamrożone konta zgodnie z nowym prawodawstwem.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przewiduje, że w pierwszym roku, dzięki nowej polityce zidentyfikowanych zostanie 6 000 nielegalnych imigrantów.Urzędnicy twierdzą, że środek ten stworzy „silną zachętę”, aby ludzie zgodzili się opuścić kraj dobrowolnie, dzięki czemu będą mogli zabezpieczyć swoje pieniądze po opuszczeniu kraju.

Jednak prawnicy i politycy ostrzegają, że w oparciu o „fatalny historię” MSW w zakresie kontroli imigracyjnych, nowa polityka spowoduje, że tysiące osób mieszkających w kraju legalnie zostaną uznane za nielegalnych imigrantów. Obawiają się, że ich konta bankowe zostaną omyłkowo zamrożone.

 

Rzecznik prasowy MSW powiedział, że „rozwijają system imigracyjny, który jest sprawiedliwy dla ludzi, którzy są w kraju legalnie, ale stanowczy dla tych, którzy łamią zasady. W interesie wszystkich leży walka z nielegalną migracją „.Powiedzieli, że banki i towarzystwa budowlane będą musiały podjąć działania tylko wtedy, gdy zostaną specjalnie poinstruowane przez MSW.

Tak wygląda dokument z banku, poniżej jakie dostają Polacy do kontroli ich statutu, dostaliśmy wiele email do Polaków z Polski, którzy wyjechali do Polski  a trzymają tutaj swoje konta bankowe.

Jedno jest pewne po Brexit i rejestracji emigrantów , osoby mające konflikt z prawem na terenie Unii Europejskiej będą mieli podwójną kontrolę przez rejestrację dla emigrantów i przez Bank.

Ciekawe jednak co stanie się z kontami Polaków którzy wyjechali z wysp a zostawili swoje konta, czy jednak jest to tylko kontrola gdzie są, czy jest to kolejny dowód ze po Brexicie już nie będą mieli automatycznego pozwolenia zostania w UK.

Konrad W

OTO CAŁY DOKUMENT W PDF kliknij

Controla Banku

 

28 października 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK