Bank Royal Bank of Scotland zamknie 54 kolejne oddziały, 258 osób zwolni

Bank Royal Bank of Scotland zamknie 54 kolejne oddziały, 258 osób zwolni

 

Związek zawodowy Unite potępia zamknięcie oddziałów w Anglii i Walii w banku będącym w 62% własnością podatnika.

Grupa RBS stwierdziła, że decyzja ta została podjęta ze względu na klientów korzystających z Internetu i telefonów komórkowych do wykonywania swoich operacji bankowych.

Royal Bank of Scotland ma zamknąć kolejne 54 filie w Anglii i Walii z utratą 258 miejsc pracy.

Związek zawodowy Unite szybko potępił ten ruch, mówiąc: „To bardzo obrzydliwe, że Royal Bank of Scotland ma czelność ogłosić, że jeszcze ważniejsze lokalne oddziały banków na zawsze zamkną swoje drzwi”.

Grupa RBS, która jest w 62% własnością podatnika, twierdzi, że wszystkie zamknięte oddziały są oznaczone marką Royal Bank of Scotland.

 

Wyjaśniając swoją decyzję, grupa twierdzi, że klienci rezygnują z tradycyjnych usług oddziału, gdzie transakcje spadły o 30% od 2014 r., Na korzyść robienia bankowości w Internecie i telefonach komórkowych.

Dodał: „Klienci Royal Bank of Scotland w Anglii i Walii będą mogli korzystać z oddziałów NatWest i lokalnych urzędów pocztowych w celu zaspokojenia ich codziennych potrzeb bankowych.”

Informacja ta oznacza, że po Nowym Roku pozostanie tylko około 50 oddziałów Royal Bank of Scotland w Anglii i Walii.

Derek French, były dyrektor Kampanii na rzecz usług bankowości wspólnotowej (CCBS), powiedział, że jego przewidywania były następujące: „do końca przyszłego roku wszystkie oddziały RBS w Anglii i Walii zostaną zamknięte … nie są opłacalne jako osobna, samodzielna jednostka. Na południe od granicy, NatWest jest ich marką. „

CCBS została zamknięta w 2016 r., chociaż francuski jest prawdopodobnie wiodącym ekspertem w dziedzinie zamykania oddziałów.

 W grudniu 2017 r. ogłosił zamknięcie 259 oddziałów.

Najnowsza informacja wzbudzi obawy, że wkrótce wiele innych społeczności pozostanie bez dostępu do oddziału banku.

Rzecznik prasowy RBS powiedział, że rozmiar i kształt sieci oddziałów w NatWest i Royal Bank of Scotland „będą stabilne do 2020 roku”.

Zamknięcia mają miejsce po tym, jak Unia Europejska początkowo zażądała sprzedaży niektórych oddziałów jako warunku ratowania podatników dziesięć lat temu. RBS wskrzesił nazwę Williams & Glyn dla oddziałów wystawionych na sprzedaż – które były bankami RBS w Anglii i Walii wraz z oddziałami NatWest w Szkocji.

Jednak nie udało się znaleźć nabywcy, więc działalność Williams & Glyn została ponownie zintegrowana z bankiem centralnym.

Rzecznik powiedział: „Ponieważ nie uruchamiamy już Williams & Glyn jako banku pretendenta, teraz mamy dwie sieci oddziałów działających w bliskiej odległości od siebie w Anglii i Walii – NatWest i Royal Bank of Scotland. W związku z tym dokonaliśmy przeglądu naszych oddziałów w Anglii i Walii i podjęliśmy trudną decyzję o zamknięciu 54 oddziałów Royal Bank of Scotland …

Masz konto w RBS otworz w banku HSBC lub Barclays

Konrad W

 

5 września 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Szkocja