Aż 8 opcji Brexitu odrzucono .Co teraz, może trzeba nowa Unie założyć

Aż 8 opcji Brexitu odrzucono .Co teraz, może trzeba nowa Unie założyć

 

Żadna z ośmiu proponowanych opcji Brexitu przez parlamentarzystów nie zapewniła poparcia po głosowaniu w Izbie Gmin.

Głosowanie za Unią celną z UE zostały odrzucone przez 272 do 264 głosów,

Apel o referendum  został odrzucony przez 295 do 268 głosów.

Premier powiedziała na spotkaniu torysów , że opuści stanowisko Premiera wcześniej niż planowała, jeśli Torysi zagwarantują poparcie Parlamentu dla jej wycofania umowy z UE.

Jej zapowiedź skłoniła wielu toryskich przeciwników jej umowy do zasygnalizowania swojego poparcia, ale demokratyczni unioniści zasugerowali, że będą nadal sprzeciwiać się porozumieniu.

 

Alternatywny plan pracy Brexitu – w tym „bliskie dostosowanie” do jednolitego rynku i ochrony praw pracowniczych z Ue – został pokonany 307 głosami do 237 głosów.

Pięć innych propozycji – w tym poparcie dla wyjścia poza umowę, tak zwany plan wspólnego rynku 2.0, propozycja pozostania w Europejskim Obszarze Gospodarczym i jedna, aby zatrzymać proces Brexit poprzez odwołanie art. 50 – nie zapewniły wsparcia większość posłów podczas głosowania.

Jak głosowali posłowie:

Unia celna – Za: 264 Przeciw: 272
Referendum  – Za: 268 Przeciw: 295
Wyjazd bez umowy w dniu 12 kwietnia – Za: 160 Przeciw: 400
Common Market 2.0 – Za: 188 Przeciw: 283
Członkostwo w EFTA i EOG – Za: 65 Przeciw: 377
Odwołanie artykułu w celu uniknięcia transakcji – Za: 184 Przeciw: 293
Plan Brexit Labour – Za: 237 Przeciw: 307
Malthouse Plan B – Dla: 139 Przeciw: 422

Do wyjścia z UE zostało prawie 3 dni ….

Data jest Brexitu ale nie ma pomysłu jak, z drugiej strony dla Brukseli lepiej aby Uk wyszla z Unii 29 marca i nie startowała w wyborach do Europarlamentu w maju.

UK ma 54 europosłów do Parlamentu w wiekszosci w UK wygrają europosłowie Faraga , plus we Włoszech w Holandii czy w Polsce  czyli prawica i przejmie Europarlament.  Jesli UK wyjdzie 29 marca nawet bez niczego poprostu opuści UE , Brytyjczycy nie bedą wystawiali europosłów wiec lewica zostanie przy władzy w EuroParlamencie bo te głosy czyli 54 zostały już w większości podzielone na Niemcy i Włochy.

Umowy hanldowe Uk i Ue mogą pózniej negocjowac juz na spokojnie po wyjsciu 29 marca  a na dodatek Premier May zostanie dalej jesli poprostu UE potwierdzi wyjście UK z UE w dniu 29 marca .

Najlepsza okladke juz pokazało Metro z napisem – Vote Brexit i I will exit – pani May mówił zaglosuj na Brexit i ja opuszcze stanowisko Premiera

 

Konrad W

27 marca 2019