Aż 66% brytyjczyków chce by Polacy zostali w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania

Rośnie ilość osób, która docenia Polaków i Europejczyków na wyspach.

 Sonda przeprowadzona na wyspach wzywa Premiera Wielkiej Brytanii  May do działania. Aż 66 procent osób poparło ochronę praw migrantów z Unii Europejskiej na wyspach.

Te osoby które pracują i mieszkają na wyspach powinny mieć zagwarantowane życie spokojne na wyspach.

Brytyjczycy w przeważającej większości pokazują i dają przesłanie do May aby  natychmiast zagwarantować prawa obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Niezależne badanie BMG  ujawnia iż dwie trzecie Brytyjczyków popiera ruch w celu zagwarantowania praw na wyspach dając pewność obywateli UE, którzy nie mają pojęcia, czy wciąż mogą żyć i pracować tutaj po Brexit. Takie posunięcie Premiera cieszy  poparcie w każdym wieku osób grupy społecznej,  wśród zwolenników każdej partii politycznej – z wyjątkiem osób z partii UKIP.

W sumie 66 procent osób powiedziało, że rząd powinien gwarantować prawa obywateli UE natychmiast, jeśli inne kraje UE zrobią to samo dla obywateli brytyjskich mieszkających za granicą. Do tej pory pani May nie dawała żadnej gwarancji, i sygnalizowała że powinno to  być przeprowadzone w ramach formalnych negocjacji Brexit, które nie rozpocznie się dopiero w marcu przyszłego roku.

Badanie BMG pytało na reprezentatywnej próbie dorosłych osób w Wielkiej Brytanii.

Początkowo pytanie brzmiało – Czy rząd w Londynie powinien „gwarantować prawa obywateli UE do dalszego życia i pracy w Wielkiej Brytanii po Brexit.

W odpowiedzi, 58 procent mówi „tak”, 28 procent mówi „nie”, a 14 procent stwierdziło, że nie wiem.

Następnie pytanie zostało zmienione na następnie:

„Jeśli kraje UE są gotowe do natychmiastowego zagwarantowania praw obywateli brytyjskich mieszkających i pracujących w tych krajach, czy  rząd brytyjski powinien również niezwłocznie zagwarantować prawo obywateli UE mieszkających i pracujących w Wielkiej Brytanii? „Zdecydowana większość  66 procent poparło , tylko 21 procent mówi „nie”, a 14 procent stwierdziło, że nie wiem.

Dr Michael Turner, szef prowadzonej ankiety w BMG Research, powiedział: że  

70 procent ludzi uważają, że po Brexit są ważniejsze rzeczy niż imigracja pracowników na wyspach.

Pan Howard niedawno wezwał państwa członkowskie  aby zakończyć „straszną niepewność”  w celu zagwarantowania praw obywateli UE.  

In total 66 per cent said the Government should guarantee EU citizens’ rights immediately if other EU states were prepared to do the same for British citizens living abroad.

Podsumowanie:

Brytyjczycy i ich politycy to bardzo opanowani ludzie a przede wszystkim normalni w swoich czynach. Skasowano już system punktowy, Pani Premier ogłosiła że osoby które mieszkają na wyspach powyżej 5 lat mogą spokojnie mieszkać a ponadto firmy cały czas zatrudniaja Polaków do pracy nawet tych którzy przyjeżdżają cały czas.

Niestety przede wszystkim Londyńskie „czerwone gazety ” podsycają napięcie między Polakami i Brytyjczykami że jest rasizm, że Brytyjczycy nie lubią Polaków, że będą ich zwalniać.

Oto tytuł artykułu pisany przez „czerwoną ” gazete w Londynie czyli – ” Najpierw wykopiemy Polaków pózniej gejów ” – Polish Express

numer1

Nie wolno dać się sprowokować , Polacy będą mogli pracować i mieszkać na wyspach ich cel to tylko skłócić społeczeństwa .

Pracy na wyspach przybywa o czym świadczą ogłoszenia o pracę firm rekrutacyjnych którzy szukają setki pracowników wśród Polaków. Mieszkanie z Urzędów Miasta może Polak dostać w Liverpool do dwóch tygodni.

Panie Ambasadorze w Londynie, szefie MSZ w Warszawie przestań dotować czerwone media w Londynie z podatków Polskich podatników bo „podburzają ” Polaków na Brytyjczyków a to nie prawda. Brytyjczycy lubią Polaków !!!!

Ta gazeta z Londynu już nieraz podburzała Polaków, skłócić i dać „dyla”  :

Konrad W

30 października 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka