Aż 393 zgonów w UK w ciągu tego dnia.  Newport epicentrum

Aż 393 zgonów w UK w ciągu tego dnia. Newpork epicentrum

 

Kolejnych 393 osób z koronawirusem zmarło w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniego dnia – największa jak dotąd dzienna liczba.

W całej Wielkiej Brytanii zmarło w sumie 1 801 osób, w tym 367 w Anglii, 13 w Szkocji, 7 w Walii i 6 w Irlandii Północnej.

WALIA – mieszkasz w Newport – nie wychodzić z domu.

Prawie połowa potwierdzonych przypadków Covid-19 w Walii miała miejsce w  Aneurin Bevan, mimo że ma tylko około jedną piątą całkowitej populacji.

Urzędnicy ds. Zdrowia publicznego w dolinach Gwent powiedzieli, że widzą coraz więcej osób przyjmowanych do szpitali, a także liczbę osób wymagających intensywnej opieki i „niestety coraz więcej osób umiera”. Obszar ten obejmuje miasto Newport, stare obszary przemysłowe Blaenau Gwent, Caerphilly i dolinę Rhymney, głównie wiejskie Monmouthshire i Torfaen, które obejmują miasta takie jak Cwmbran i Pontypool. Obecnie jest tam 14 000 pracowników, w tym 1 000 lekarzy i 6 000 pielęgniarek, położnych, innych specjalistów i pracowników społecznych.

Dr Sarah Aitken powiedziała, że ​​„najbardziej prawdopodobne jest to, że koronawirus rozprzestrzenił się z Londynu w mgnieniu oka – a my jesteśmy najbliższą częścią Walii do Londynu” – powiedziała. Istnieją dowody na to, że choroba przenosi się na wschód i zachód w całej Wielkiej Brytanii, a Newport znajduje się na wschodnim krańcu Walii”.

Podczas gdy dr Atherton zasugerował, że może istnieć link do dojazdu do Londynu wzdłuż M4.

Zwrócono jednak uwagę, że kilka lokalnych władz i dużych miast położonych bliżej Londynu odnotowało jak dotąd mniej potwierdzonych przypadków.

Chociaż nie jest to bezpośrednio porównywalne – w chwili pisania Surrey ma 331 przypadków, Reading 27 przypadków i Bristol 78. Aneurin Bevan ma teraz 564.

Minister zdrowia Vaughan Gething powiedział niedawno na konferencji prasowej, że jedną z jego największych obaw było „to, że potencjalnie mamy większy wpływ w Walii, ponieważ Walia w porównaniu z innymi narodami Wielkiej Brytanii jest zazwyczaj starsza, bardziej chora i biedniejsza”.

„Ale podstawową wiadomością jest to, że wirus szeroko rozpowszechnia się we wszystkich częściach Walii.

Graphic showing the Aneurin Bevan tests

Konrad W

 

31 marca 2020