Aż 19 000 ofiar w UK straciło 100 milionów funtów.

W pierwszej połowie tego roku 19 000 ofiar straciło 100 milionów funtów.

 

Organ Regulacyjny ds. Systemów Płatniczych (PSR) stwierdził, że poczyniono postępy w szerokim zakresie inicjatyw aby zatrzymać fraudy na wyspach.

W pierwszej połowie tego roku aż 19 000 osób straciło 100 milionów funtów.

Jedna z nich, Kate Blakeley, opisała odkrycia swoich strat w wysokości prawie 300 000 funtów za pomocą takiego oszustwa.

Pani Blakeley, która była w trakcie zakupu domu ze swoim partnerem, opisała swoje doświadczenie.

„Wszystko poszło bardzo gładko,” powiedziała. „Nasz prawnik zajmujący się obsługą transakcji dostarczył dane e-mailem z kont bankowych, aby dokonać przelewów w dniu zakończenia.Przekazaliśmy w ciągu dnia prawie 300 000 funtów, a po około trzech godzinach zdaliśmy sobie sprawę, że pieniądze zniknęły. Moment zrealizowania pieniędzy nie dotarł zgodnie z przeznaczeniem na konto bankowe, do którego je wysłaliśmy, lub myśleliśmy, że wysłaliśmy go, był po prostu zwykłym horrorem.”

PSR stwierdziła, że ​​obecnie szuka najlepszego sposobu, aby zrekompensować ofiary i ma nadzieję, że system zostanie wprowadzony do września 2018 r.

Powiedział, że oszustwa APP były zbrodniami, które mogą mieć druzgocący efekt.

Oprócz rejestrowania i rozumienia skali oszustw APP, PSR nowy system wprowadzi również nowe standardy, których banki będą musiały przestrzegać, gdy ofiara zgłosi takie oszustwo, co powinno poprawić doświadczenie ofiar i czas reakcji banków.

Jednak dyrektor zarządzająca PSR, Hannah Nixon ostrzegła, że ​​nie można zapobiec wszelkim oszustwom. „Nie ma srebrnej kulki do oszustw APP, a niektórzy ludzie nadal niestety przegrywają”,

„Dlatego nadal poszukiwaliśmy rozwiązania, które mogłoby zwrócić ci, którzy zostali oszukani, i dzisiaj zaczynamy konsultacje w sprawie opcji, która naszym zdaniem może zadziałać.” Dodała, że ​​posiadacze rachunków muszą również „zapewnić odpowiedni poziom opieki” w zakresie ochrony siebie.

Financial Conduct Authority (FCA) przeanalizował sposób, w jaki banki obsługują oszustwa APP.

Uznał, że procedury banków były niespójne, a ich istniejące systemy wykrywania nadużyć nie były w stanie łatwo wykryć oszustw APP i nie gromadziły wystarczających danych.

Jak chronić się przed oszustwami typu „push”

Kiedy przelewasz pieniądze ze swojego konta bankowego, jesteś proszony o podanie trzech informacji: imienia i nazwiska odbiorcy, jego numeru konta i kodu sortowania. Jednak tylko dwa ostatnie są sprawdzane przez bank. Wpisanie poprawnej nazwy nie gwarantuje, że ta osoba dostanie pieniądze.

Financial Fraud Action UK oferuje następujące porady:

Nigdy nie ujawniaj szczegółów zabezpieczeń, takich jak kod PIN lub pełne hasło bankowe

Nie zakładaj, że wiadomość e-mail, SMS lub telefon jest autentyczny

Nie spiesz się – prawdziwa organizacja nie będzie miała nic gdy czeka na transakcję.

Konrad W

 

7 listopada 2017

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *