Austria przestaje płacić benefity na Polskie dzieci

Austria przestaje płacić benefity na Polskie dzieci

 

Austria wycofuje benefity dla mieszkańców, których dzieci mieszkają za granicą

Konserwatyści i skrajnie prawicowa koalicja partyjna ogłosili plany obniżenia świadczeń dla dzieci mieszkających za granicą podczas spotkania w zamku w pobliżu Słowenii. Posunięcie to będzie oznaczać surowsze zasady dla Austriaków, którzy ubiegają się o świadczenia dla dzieci mieszkających w kraju, w którym koszty utrzymania są niższe.

Kanclerz Sebastian Kurz i przywódca Partii Wolności Heinz-Christian Strache oświadczyli, że będą dążyć do obniżenia kosztów i są przekonani, że nie łamie to zasad Unii Europejskiej zakazujących dyskryminacji.

Pan Kurz powiedział, że dokument prawny przekazany przez rząd „wyraźnie pokazuje, że jest to prawnie możliwe, aby podjąć takie środki”, dodając: „Przygotowaliśmy to dobrze”.

Powiedział: „To niesprawiedliwość wbudowana w system, że dla dwojga dzieci, które nie mieszkają nawet w Austrii, ale w Rumunii, trafia około 300 euro miesięcznie, co jest zbliżoną kwotą średniego dochodu w tamtym kraju”.

„Płatności różnią się w zależności od wieku i liczby dzieci, ale zaczynają się od około 114 € miesięcznie dla jedynego dziecka.

„Podejmiemy decyzję w tej sprawie, aby benefity na dzieci nie były dokonywane za granicą w takim samym stopniu jak wcześniej”. Kurz powiedział, że dostosowanie płatności do lokalnych kosztów życia pozwoli zaoszczędzić „ponad 100 milionów euro” rocznie. Rząd zapowiedział, że w tym roku wygeneruje 2,5 miliarda euro oszczędności, w wyniku tej zmiany.

Plan jest częścią szerszego programu rządowego, który obejmuje obniżanie podatków, zmniejszanie świadczeń dla uchodźców i ograniczanie dostępu wielu usług społecznych dla nowych imigrantów, przez pięć lat.Europejczycy wschodni stanowią znaczną część siły roboczej w sektorach obejmujących opiekę zdrowotną i budownictwo.

W 2016 r. Austria przekazała 273 mln euro za granicę krajom UE i państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach zasiłków dla 132 000 dzieci. Komisja Europejska skrytykowała Niemcy w ubiegłym roku za podobny plan obniżenia zasiłków na dzieci, który później został porzucony. W czwartek jej reakcja jednak już była powściągliwa.

WNIOSEK:

Tak, Unia Europejska i Bruksela za rządów Tuska i Junkera doprowadziła do tego bałaganu że kraje mają dość i zaczynają same decydować o płaceniu benefitów dla emigracji. Za Rządów Tuska i Junkera mieliśmy zniszczone miasta przez zadymy z emigrantami, zabitych i rannych wielu ludzi przez zamachy, olbrzymi upadek Grecji, miliony wyjechało Polaków, Rumunów , Bułgarów i Hiszpanów ze swoich krajów, wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oraz upadek Turystyki w krajach basenu śródziemnomorskiego. Ponadto co miesiąc strajki w Brukseli, we Francji i we Włoszech. Teraz Austria już sama zaczyna decydować komu będzie płaciła benefity. Czas zamykać Brukselę, kraje płacą olbrzymie miliardy na utrzymanie biurokracji i eurokratów w Brukseli a to wielkie zarobki i emerytury. Niech kraje już same decydują o wszystkim , przynajmniej zatrzymają pieniądze jakie wysyłają do Brukseli na idiotyczne ich pomysły . Mniejsze obciążenia krajów przez Brukselę to obniżenie podatków dla ludzi i firm w krajach oraz można dać większe benefity na rodziny.

To co robi Austria pokazuje że kraj szuka oszczędności a dla Polaków pracujących w Austrii a mających rodziny w Polsce kończą się pieniądze na benefity. Ponadto już niedługo skończą się wielkie pieniądze w Polsce wydawane przez Polaków pracujących za granicą. idzie Brexit więc emigracja na wyspach tez zostanie przetrzebiona a teraz doszła Austria, Niemcy już też cienko piszczą z benefitami dla dzieci.

Konrad W

 

 

 

5 stycznia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Świat