Asda podnosi zarobek. 9,18 £ na godzinę i 10,31 £ w Londynie

Wzrost płac w Asdzie 9,18 £ na godzinę i 10,31 £ w londynie

 

Supermarket Asda robi rewolucje w uk.

Najpierw o nowych kontraktach

Pracownicy Asdy czyli amerykańskiej sieci Wlamart nakazuja pracownikom podpisanie nowych kontraktów.

Umowy oznaczają nowość czyli :

nieodpłatne przerwy, zmiany w płatnościach za nocną zmianę i wezwanie do pracy w krótszym czasie.

 

Związek GMB powiedział, że wielu pracowników uważa, że ​​nie mogą podpisać „nieelastycznych” warunków z powodu zakłóceń w życiu rodzinnym, podczas gdy ich wpływ miałby duży wpływ na pracownice.

„Podpisanie go wpłynie na mnie, ponieważ mogą przenieść mnie do dowolnego działu”, powiedziała 76-letnia pani Sutton, która pracuje w Asdzie od 45 lat. „Mogą przenieść mnie na halę sklepową, niosąc ciężkie pudła i wypełniając półki”.

 

Zgodnie z tymi zmianami płatne przerwy zostaną zlikwidowane,

obowiązkowe dni wolne od pracy staną się obowiązkowe

– i nastąpią zmiany w płatnościach za nocną zmianę.

Neil Derrick, oficer regionalny GMB w Yorkshire i North Derbyshire, powiedział, że pracownicy będą również zmuszani do wzięcia udziału w pracy w krótszym czasie.

PROBLEMY

„Wielu pracowników nie może podpisać umowy z powodu przewrotu w ich życiu rodzinnym. Inni podpisali umowę tylko po to, aby zapewnić im Boże Narodzenie lub do czasu znalezienia nowej pracy” – powiedział. 

Derrick powiedział, że związek będzie wspierać zwolnionych pracowników w każdej legalnej walce z Asdą. Lider Labour, Jeremy Corbyn, powiedział, że „solidaryzuje się” z robotnikami Asdy.

PODWYZKI.

W tym tygodniu Asda ogłosiła, że ​​zwiększy podstawową stawkę godzinową pracowników od kwietnia, co zdaniem GMB pokazuje, że supermarket desperacko chce pozyskać niezadowolonych pracowników przed upływem terminu.

Supermarket zapowiedział, że podniesie podstawową stawkę dla pracowników detalicznych opłacanych co godzinę do 9,18 £ od 1 kwietnia przyszłego roku, po wzroście do 9 £ od 3 listopada.

W Londynie, który ma dodatkową ulgę odzwierciedlającą wyższe koszty utrzymania, wynagrodzenie podstawowe wzrośnie do 10,31 £ za godzinę.

Sprzedawca, którego właścicielem jest Walmart, potwierdził, że w tym tygodniu coroczne ogłoszenie wypłat za podwyżki w kwietniu przyszło wcześniej niż zwykle.

 

 

Konrad W

 

3 listopada 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *