Arkadiusz Szaj przestępca seksualny złapany w Nottingham

Arkadiusz Szaj przestępca seksualny złapany w Nottingham

 

Kontrolerzy na granicy nie zdawali sobie sprawy z tego, że wpuścili do kraju przestępcę seksualnego.

Urodzony w Polsce Arkadiusz Szaj nie zważał na sprawiedliwość przez dziewięć lat, dopóki nie stawił się przed sędzią w sądzie Nottingham i został aresztowany.

Rejestrator Shaun Smith QC zlecił raport z kontroli granicznej, w jaki sposób Szajowi udało się wrócić bez aresztowania.

Został aresztowany za przestępstwo, które miało miejsce w lipcu 2008 r.

Jak dowiedział się sąd, pracownik agencji Szaj, obecnie 29 lat, podróżował z prawdziwym paszportem i nie ukrywał swojej tożsamości.

Został aresztowany w dniu 9 marca tego roku w trakcie dochodzenia w sprawie innego człowieka zamieszkującego pod tym samym adresem. Kiedy poprosili go o dane, ich rejestry wykazywały przy jego nazwisku nakaz aresztowania.

Szaj, który nie ma stałego adresu, przyznał się do molestowania seksualnego i złamania postanowień kaucji ustanowionych przez sędziów w 2008 roku. Został uwięziony na dwa lata.

Oofiara Szaja miała 18 lat, kiedy złapał ją od tyłu zaatakował pod klubem nocnym.

Policja nie była w stanie skontaktować się z nią ostatnio i nie była ona świadoma ostatniego przesłuchania czy uwięzienia Szaja.

Nie był on kimś z europejskim nakazem aresztowania, który został skierowany z powrotem. Nie wiadomo, dlaczego nie został zgarnięty na granicy.

Katarzyna Cz

photo/eveningtimes

15 maja 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

1 komentarzy
  1. Jesteście gazetą… interesuje Was prawda? Dlaczego nie dodajecie komentarzy?

Komentowanie jest wyłączone.