Aresztowanie zabójcy 17 dzieci w szkole na Florydzie

Aresztowanie zabójcy 14 dzieci w szkole na Florydzie

 

Strzelec z liceum na Florydzie, który zabił 17 osób, był w gorszym stanie psychicznym po śmierci swojej matki, która zmarła z powodu grypy w zeszłym roku.

Nastoletni morderca, który zastrzelił w środę na Florydzie 17 osób, ubrany był w szpitalny strój, kiedy po nocy przesłuchań opuścił biuro szeryfa Broward County. Nikolas Cruz, lat 19, został przeniesiony do więzienia okręgowego w czwartek rano, gdzie będzie czekał na swoje pierwsze przesłuchanie w sądzie.

Zostanie postawiony w stan oskarżenia z 17 zarzutami morderstwa z premedytacją – oskarżenia, które mogą doprowadzić do kary śmierci, jeśli zostanie skazany.Szczegóły już zaczęły się pojawiać w sprawie strzelca, który posiadał karabin AR-15, miał trudną przeszłość i niedawno stracił przybraną matkę.Wydaje się również, że FBI nie wykorzystało możliwości interweniowania przed strzelaniną, gdy w zeszłym roku w Mississippi poręczyciel powiadomił federalnych o alarmującej internetowej wiadomości, którą Cruz napisał, że „będzie zawodowym szkolnym strzelcem”.

Burmistrz Broward County, Beam Furr ujawnił również, że Cruz przez jakiś czas przechodził leczenie w klinice zdrowia psychicznego, ale od ponad roku nie było go w klinice.Władze nie podały żadnych bezpośrednich informacji na temat Cruza ani jego możliwych motywów, poza tym, że został wyrzucony z liceum, Marjory Stoneman Douglas High School, w którym uczy się około 3000 uczniów.

Władze szybko zaczęły analizować konta Cruza w mediach społecznościowych, starając się znaleźć motyw. Szeryf Israel poinformował, że niektóre rzeczy, które publikował, były „bardzo niepokojące”.Uczniowie, którzy go znali, opisali go jako nieprzewidywalnego nastolatka, którego dziwne zachowanie spowodowało, że inni przestali się z nim przyjaźnić.

Prezydent Trump napisał na Twitterze w czwartek rano, że istnieją oznaki tego, że strzelec był „psychicznie niezrównoważony”.Zwrócił się także do Amerykanów, aby informowali władze o podobnych osobach.Trump już wcześniej podawał zdrowie psychiczne jako przyczynę masowych strzelanin, odrzucając pytania o kontrolę nad bronią.

Dwanaście zastrzelonych osób zostało znalezionych w budynku szkolnym, dwie inne zostały zabite tuż przed szkołą, jedna osoba na pobliskiej ulicy. Dwie kolejne osoby zmarły później po przewiezieniu ich do szpitala.To była najbardziej zabójcza strzelanina szkolna w kraju, odkąd jeden z napastników zaatakował szkołę podstawową w Newtown w stanie Connecticut ponad pięć lat temu

Senator Bill Nelson powiedział CNN, że Cruz włączył alarm przeciwpożarowy, aby uczniowie wyszli z klas lekcyjnych na korytarz.

Prokurator generalny z Florydy, Pam Bondi, oświadczyła, że ​​państwo pokryje koszty pogrzebu dla ofiar i pomocy dla ocalałych. Szkoła będzie zamknięta przez resztę tygodnia.Marjory Stoneman Douglas High School znajduje się w Parkland – najbezpieczniejszym mieście Florydy zeszłego roku. Jest to także lukratywny obszar do życia, ponieważ szkoły są bardzo dobre.Incydent ma miejsce zaledwie kilka tygodni po tym, jak 15-letni chłopiec otworzył ogień w wiejskiej szkole w Kentucky, zabijając dwie osoby i raniąc ponad 24.Jest to 30-ta masowa strzelanina w ciągu roku i trzecia najśmiertelniejsza szkolna strzelanina w historii Ameryki.

Strzały

 

Aresztowanie

15 lutego 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Świat